Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
Voytex

PARTNERZY

Monika Kędzierska i Albert Odzimkowski najlepsi wśród seniorów_Puchar Europy w kickboxingu w Ostrowcu Świętokrzysk

03.07.2016
Monika Kędzierska i Albert Odzimkowski najlepsi wśród seniorów_Puchar Europy w kickboxingu w Ostrowcu Świętokrzysk
Monika Kędzierska i Albert Odzimkowski najlepsi wśród seniorów_Puchar Europy w kickboxingu w Ostrowcu Świętokrzysk
Puchar Europy w kickboxingu w Ostrowcu Świętokrzyskim
Monika Kędzierska i Albert Odzimkowski najlepsi wśród seniorów

Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) i Albert Odzimkowski (Victoria Szydłowiec) zostali wybrani najlepszymi seniorami Pucharu Europy WAKO w kickboxingu w Ostrowcu Świętokrzyskim - poinformował sędzia główny zawodów Krzysztof Kacprowski.

Delegatem był Krzysztof Kaproń. Rywalizacja odbywała się w formułach kick light, pointfighting, low kick i full contact.

W formule kick light Monika Kędzierska wystąpiła w 2 finałach - w wadze -70kg pokonała Natalię Panas (Palestra Warszawa), a w kategorii -65kg przegrała ze Słowaczką Veroniką Cmarovą. Z kolei Albert Odzimkowski w walce o złoto w low kick w wadze -81kg pokonał Cedrica Escameza z norweskiego klubu Bergen, a w finale kick light -84kg przegrał z Wicemistrzem Świata Wojciechem Wiśniewskim (Zamek Expom Kurzętnik).

- Pierwszy raz startowałam w dwóch wagach. Chciałam wyciągnąć z turnieju jak najwięcej doświadczenia. Spodziewałam się trudniejszego finału w wyższej kategorii, bowiem ze Słowaczką przegrałam w finale Mistrzostw Europy. Tamta walka była raz w moją, raz w jej stronę –powiedziała Monika Kędzierska.

Ostatecznie podopieczna trenera Henryka Piwowa zdobyła złoto i srebro po stoczeniu 4 pojedynków. – Zawody nie należały do najłatwiejszych. Nie wszystko poszło tak jak bym chciała, ale do Mistrzostw Europy jest jeszcze trochę czasu. Wyciągamy wnioski i dalej ciężka praca. Dziękuję niezastąpionej Sparcie oraz bliskim za wsparcie – dodała zawodniczka, która podkreślała świetną pracę swego szkoleniowca. Łącznie ekipa z Chrzanowa wywalczyła 1 złoto, 4 srebra i 1 brąz.

Bardzo dobrą walkę, co podkreślali obserwatorzy turnieju w Ostrowie, stoczyli Wojciech Wiśniewski i Albert Odzimkowski. – W pierwszej walce mój rywal bardzo mocno natarł na mnie, ale bardzo szybko znalazłem sposób na jego ataki i do końca kontrolowałem pojedynek. Z kolei w ocenie mojego trenera Albert Odzimkowski nie mógł się odnaleźć w bardzo dynamicznej walce i w tej sytuacji zaczął faulować i stosować niedozwolone techniki, co skutkowało dyskwalifikacją – mówił Wojciech Wiśniewski.

Drugi z kickboxerów trenera Leszka Jobsa z Kurzętnika Damian Chiliński w finale full contact -81kg pokonał Michała Cyganika (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK). – To była świetna walka w wykonaniu Damiana. Zawalczył jak stary wyjadacz – podkreślił Leszek Jobs.

Znakomicie w turnieju w woj. świętokrzyskim spisał się też specjalizujący się w pointfightingu Tomasz Kurzeja (X Fight Piaseczno). Zawodnik trenera Piotra Siegoczyńskiego triumfował w kategoriach -74kg i -79kg. W finałach wygrywał z Ukraińcem Samirem Mekhbalyievem i Arturem Kozłowskim (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki).

- Najtrudniejszą walkę stoczyłem z Arturem Kozłowskim, ale w półfinale kategorii -74kg. Chodziło o kwestie psychologiczne, o wejście w turniej, co zawsze jest ciężkie. Później już rozpracowałem tego przeciwnika i dużo łatwiej mi było w finale wagi -79kg – ocenił 29-letni Tomasz Kurzeja.

Kickboxer z Piaseczna jest Mistrzem Polski z 2014 roku w wadze -69kg i z 2015 roku w wadze -74kg.
- Na stałe ważę -75kg i prawdopodobnie już za niecałe 3 tygodnie będę startował w Mistrzostwach Polski w Kurzętniku w kategorii -79kg – dodał.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium – w low kick i full contact – stanął też Łukasz Flis (-86kg) z Klubu Sportów Walki Sokół Jarosław. Oba finały rozstrzygnął przed czasem.

W full contact błysnął Łukasz Trela (Fight Club Zielona Góra), który w kategorii -75kg wygrał dwie walki w 1 rundzie, w tym o złoto ze swoim kolegą klubowym Pawłem Wabno. Po 2 liczeniu sędzia przerwał walkę. Z kolei w inauguracyjnym pojedynku rywal Łukasza Treli też był 2 liczony, walka jeszcze była kontynuowana, ale za chwilę poleciał ręcznik. Z zielonogórskiego klubu brązowe krążki zdobyli Adrian Drosik -84kg i Marcin Bodnar +91kg.

W najlżejszej wadze kick ligh -57kg Patryk Kuryłek (MKS Wicher Kobyłka) wygrał z Robertem Jaworskim (Palestra Warszawa).

- Najpierw walczyłem z bardzo dobrym zawodnikiem Dawidem Mańkowskim z klubu Street Fighter Warszawa. Była to szybka i twarda walka. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, ponieważ to właśnie Dawid był moim największym rywalem podczas tych zawodów. Finał też przebiegł po mojej myśli i ostatecznie zdobyłem Puchar Europy Seniorów. Przez całą walkę znacznie prowadziłem na punkty. Mimo ujemnego punktu za full contact udało mi się odnieść zwycięstwo z czego się bardzo cieszę – powiedział Patryk Kuryłek.

Natomiast w najwyższej wadze full contact +91kg Adrian Kowalkowski (Klub Sportowy Kowalkowski Fight Club Działdowo) pokonał Mistrza Ukrainy Romana Holovatiuka.

- To był mój pierwszy start w tym roku, ponieważ niedawno wyleczyłem kontuzję. Ukrainiec to bardzo silny zawodnik, dobrze boksujący, ale jakoś poszło. Za 2 tygodnie walczę na Akademickich Mistrzostwach Polski, później w czerwcu prawdopodobnie Puchar Świata w Rimini i w planach jest też występ zawodowy. Oby tylko zdrowie dopisało - powiedział Adrian Kowalkowski, który prowadzi treningi w Działdowie z 3 grupami wiekowymi, począwszy od dzieci w wieku 6-10 lat. Jego zawodnicy sięgnęli w Ostrowcu po 1 srebro i 2 brązowe krążki.

W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali też juniorzy i seniorzy.

Wyniki seniorskich finałów

low kick
-52kg Adrianna Żarnowiecka (Palestra Warszawa) - Aneta Święch (KO Team Otwock) wygr. Święch 3-0
-56kg Maria Romańska (KT Legia Warszawa) - Angelika Kosut (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) wygr. Kosut
-65kg Aleksandra Piasecka (Golden Dragon Bydgoszcz) - Veronika Cmarova (Guard Kosice) wygr. Cmarova 3-0
-57kg Vladyslav Hida (Ukraina) - Łukasz Łoboda (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) wygr. Hida 2-1
-63,5kg Daniel Zwada (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) - Aleksander Kalicki (AZS Politechnika Warszawska) wygr. Kalicki WO
-67kg Fabio Di-lalla (KGHM METRACO ARMIA Polkowice) - Paweł Bors (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) wygr. Di-lalla 3-0
-71kg Filip Bienias (Nowotarski Klub Sportow Walki) - Adam Piastowski (KS FUX Zabrze) wygr. Piastowski 2-1
-75kg Jarosław Banaszkiewicz (Radomski Klub Sportów Walki Puncher) - Bartosz Fryc (Oświęcimski Klub Sportowy Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki) wygr. Fryc 3-0
-81kg Cedric Escamez (Bergen Kickboxing Club) - Albert Odzimkowski (Victoria Szydłowiec) wygr. Odzimkowski 3-0
-86kg Bartłomiej Wydra (Alien Kick Łódź) - Łukasz Flis (KSW Sokół Jarosław) wygr. Flis KO1
-91kg Adam Abood-al-hassani (Nowotarski Klub Sportow Walki) - Rafał Pająk (Sparta Dwikozy) wygr. Abood-al-hassani KO1
+91kg Damian Zapart (Sparta Dwikozy) - Armen Avagyan (Agoga Gym Lębork) wygr. Avagyan AB2

full contact
-56kg Zhanna Radiuk (Ukraina) - Magdalena Frankowicz (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków) wygr. Radiuk 3-0
-60kg Lucia Cmarova (Guard Kosice) - Kristina Urdova (KBC Panter Prešov) wygr. Urdova WO
-60kg Serhii Kishko (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK) - Maciej Mucha (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) wygr. Kishko 2-1
-63,5kg Przemysław Brzózka (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) - Dominik Nowak (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) wygr. Nowak 3-0
-71kg Mateusz Parat (Klub Sportowy PROSNA Kalisz) - Pavlo Kondratov (Ukraina) wygr. Kondratov 3-0
-75kg Paweł Wabno (Fight Club Zielona Góra) - Łukasz Trela (Fight Club Zielona Góra) wygr. Trela RSC 1
-81kg Michał Cyganik (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK) - Damian Chiliński (Zamek Expom Kurzętnik) wygr. Chiliński 3-0
-86kg Łukasz Flis (KSW Sokół Jarosław) - Piotr Kowalski (Victoria Szydłowiec) wygr. Flis RSC2
-91kg Mariusz Cielepa (Gwardia Zielona Góra) - Paweł Strykowski (KKS Sporty Walki Poznań) wygr. Strykowski WO
+91kg Adrian Kowalkowski (Klub Sportowy Kowalkowski Fight Club Działdowo) - Roman Holovatiuk (Ukraina) wygr. Kowalkowski 3-0

kick light
-50kg Olimpia Podolska (Champion Gdańsk) - Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) wygr. Kubiak
-55kg Viktoria Kažikova (KBC Panter Prešov) - Alexandra Nižnikova (KBC Panter Prešov) wygr. Nižnikova
-60kg Sara Bednarska (Łaski Klub Sztuk Walki) - Kristina Urdova (KBC Panter Prešov) wygr. Bednarska AB1
-65kg Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) - Veronika Cmarova (Guard Kosice) wygr. Cmarova
-70kg Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) - Natalia Panas (Palestra Warszawa) wygr. Kędzierska
-57kg Robert Jaworski (Palestra Warszawa) - Patryk Kuryłek (MKS Wicher Kobyłka) wygr. Kuryłek 3-0
-63kg Paweł Szmyd (X Fight Piaseczno) - Daniel Zwada (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) wygr. Zwada WO
-69kg Jędrzej Grzędowicz (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN) - Mateusz Kośla (Alien Kick Łódź) wygr. Grzędowicz 3-0
-74kg Mateusz Będzieszak (Center Team Odolanów) - Samir Mekhbalyiev (Ukraina) wygr. Mekhbalyiev WO
-79kg Marek Karlik (KBC Panter Prešov) - Andrzej Błaszczyk (MUKS CHOY LEE FUT) wygr. Karlik
-84kg Wojciech Wiśniewski (Zamek Expom Kurzętnik) - Albert Odzimkowski (Victoria Szydłowiec) wygr. Wiśniewski
-89kg Piotr Kowalski (Victoria Szydłowiec) - Jakub Kasica (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno) wygr. Kasica 3-0
-94kg Michał Grzesiak (Center Team Odolanów) - Patryk Kamiński (Champion Gdańsk) wygr. Grzesiak
+94kg Mirosław Sieńko (Rzeszowski Klub Sportów Walki) - Łukasz Badowicz (Champion Gdańsk) wygr. Sieńko RSC2

pointfighting
-63kg Rafał Karcz (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) - Dominik Nowak (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) wygr. Karcz 10-0
-69kg Adrian Stasiak (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) - Oskar Chojnacki (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno) wygr. Stasiak 12-7
-74kg Samir Mekhbalyiev (Ukraina) - Tomasz Kurzeja (X Fight Piaseczno) wygr. Kurzeja 13-9
-79kg Tomasz Kurzeja (X Fight Piaseczno) - Artur Kozłowski (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki) wygr. Kurzeja 12-6
-84kg Piotr Maślanka (LKS Puncher Płock) - Leszek Wojciechowski (Gwardia Zielona Góra) wygr. Maślanki 12-5
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2022 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL