Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY
Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
DuoLife

PARTNERZY

Aktualizacja_03.09_Mistrzostwa Świata w Kickboxingu (LC SEN, LK SEN, K-1 SEN)_19-27.10.2019 - Sarajewo (BiH)

Drodzy zawodnicy i trenerzy,
W imieniu organizatora z wielką przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowych 22. Mistrzostwach Świata Seniorów WAKO w dyscyplinie Light Contact, Low Kick i K1, które odbędą się w dniach 19–27 października 2019 r.


Zawody odbędą się w miejscowości Sarajewo w Bośni i Hercegowinie - „stolicy” kickboxingu w 2019 roku. Mistrzostwa Świata zostaną zorganizowane pod patronatem Rządu Bośni i Hercegowiny, Ministerstwa Spraw Obywatelskich, Komisji Olimpijskiej, Stowarzyszenia Sportu Bośni i Hercegowiny oraz Miasta Sarajewo.

Uwaga:
 • Potwierdzeniem uczestnictwa w wyjeździe jest obowiązkowe odesłanie zgłoszenia (Excel w załączeniu) na adres e-mail: biuro@pzkickboxing.plmaksymalnie do dnia 24.09.2019 roku. W każdym przypadku biuro PZKB potwierdzi przyjęcie lub odrzucenie zgłoszenia po wcześniejszej weryfikacji.
 • PZKB planuje organizację wyjazdu dla 50 osób, nad którymi to opiekę sprawować będzie 6 kierowników poszczególnych kadr.
 • Kierownikiem wyjazdu mianowany został trener Piotr Nasulewicz (03.09)
 • Nasz kraj reprezentować będzie 5 sędziów z międzynarodową kategorią A: Cecylia Pudlicka, Agnieszka Turchan, Ryszard Zawistowski, Janusz Wielgosz i Krzysztof Kacperski.

Uwaga: zmiany w komunikacie zamieszczane będą w kolorze zielonym ze wskazaniem daty ich wprowadzenia

Lista powołanych zawodników. Zgłoszenia w systemie SportDaty (03.09)
http://pzkickboxing.pl/oferty/121,aktualizacjamistrzostwa,swiata,kickboxingu,lc,sen,lk,sen,k,sen,sarajewo.html

Informacje organizacyjne
ODPOWIEDZIALNOŚĆ: Federacja Kickboxing Bośnia i Hercegowina, jako organizator Mistrzostw Świata WAKO, nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek obrażenia ciała, utratę lub uszkodzenie mienia wynikające z uczestnictwa i podróży związanych z rejestracją Mistrzostw Świata WAKO. Ochronę ubezpieczeniową gwarantuje Polski Związek Kickboxingu zawierając umowę ubezpieczeniową z wybranym Ubezpieczycielem.

REJESTRACJA, AKREDYTACJA, WAGA: Odbędzie się w oficjalnym hotelu WAKO - Hotel „Hills”5* Sarajewo, Bu tmirska Cesta 18, Ilidža 71210 - www.hotelhills.ba w niedzielę tj. 20 października br. w godzinach (10:00 - 22:00)

HALA SPORTOWA: Wszystkie walki zaplanowano w Hali Olimpijskiej „Juan Antonio Samaran” Zetra Sarajewo, Alipašina bb https://www.zoi84.ba/en/home/

STARTOWE: WAKO pobiera opłatę startową za każdego zawodnika w wysokości 63,00 EUR na osobę. Opłatę za wstęp uregulowana będzie przelewem przez Polski Związek Kickboxingu.

KONTROLA ANTYDOPINGOWA: Surowo zabrania się przyjmowania jakichkolwiek nielegalnych suplementów, które są niezgodne z przepisami WAKO Antidoping. WAKO przeprowadzi testy antydopingowe na losowo wybranych zwycięzcach. Każdy zawodnik, który uzyska wynik pozytywny w teście, zostanie ukarany zgodnie z przepisami ogólnymi WAKO dotyczącymi przepisów antydopingowych.

PRZYJAZD ZESPOŁÓW I PUNKT SPOTKANIA: Wszystkie drużyny muszą przybyć do Sarajewa w sobotę, 19 października i nie później niż w niedzielę, 20 października (20:00 czasu lokalnego). Akredytacja zostanie dokonana w oficjalnym hotelu w dniu przyjazdu podczas ważenia. Oficjalnym hotelem zarówno kontroli wagowej jak i późniejszego zakwaterowania będzie Hotel „Hills”, ButmirskaCesta 18, Ilidža 7121, Sarajewo. http://hotelhills.ba/

ZAKWATEROWANIE: Hotel „Hills” luksusowy obiekt położonym przy Mirskacesta 18, Ilidža 71210 Sarajewo
www.hotelhills.ba Opłata klimatyczna płatna jest gotówką w hotelu i wynosi 3,00 € za osobę za dzień. Koszty tej opłaty ponosi Polski Związek Kickboxingu. Pokoje 3-oosbowe ze śniadaniem i obiadokolacją. Zasilanie elektryczne wynosi 220 V z częstotliwością 50 Hz.


TRANSPORT: Przewoźnik: Adam Dębowski ESCAPADA - autokar 50-osobowy

MIEJSCE I GODZINA ZBIÓRKI: (09.10)
Zbiórka na 1 godzinę przed odjazdem w Warszawie, w Katowicach na 1/2 godziny przed.
 • Warszawa - 19.10.2019 odjazd godzina 18.00 Dworzec Zachodni PKS w Warszawie
 • Katowice - 19.10.2019 odjazd godzina 21:45 Dworzec PKS, ul. Skargi w Katowicach
 • Wisła - 19.10.2019 odjazd godzina 23:45 Ośrodek "Start" Wisła, ul. Olimpijska 1
Przyjazd do Sarajeva przewidziany jest na godzinę 17:00 - 18;00

SPRZĘT SPORTOWY: Wszystkie drużyny mogą korzystać ze sprzętu sportowego wyprodukowanego tylko przez Top Ten lub SAP.

REJESTRACJA ONLINE: Rejestracja wszystkich sportowców musi być dokonana online na stronie: www.sportdata.org Rejestracja kończy się w sobotę tj. 5 -go października 2019 r. Po tej dacie rejestracje nie będą akceptowane. Rejestracji dokonuje biuro PZKB na podstawie list powołanych zawodników od trenerów poszczególnych kadr.

OBOWIĄZKOWE FORMULARZE: Każdy formularz musi zostać wypełniony zanim zawodnik zostanie wezwany do kontroli wagi i kontroli medycznej.

1. Formularz zrzeczenia się odpowiedzialności WAKO - musi być podpisany przez KAŻDEGO uczestnika i oficjalnego podczas WAKO Continental - World Championships;

2. Kwestionariusz medyczny WAKO - musi być całkowicie wypełniony i podpisany przez każdego zawodnika i urzędnika rano w celu kontroli wagi i kontroli lekarskiej oraz przekazania go lekarzowi, zanim rozpoczną kontrolę lekarską lub zarejestrują się jako sędzia;

3. Formularz medyczny WAKO - formularz ten musi być podpisany i opieczętowany przez wykwalifikowanego lekarza i przywieziony ze sobą podczas kontroli lekarskiej i kontroli wagi.

PODRÓŻ: Obywatele Polscy mogą podróżować do Bośni i Hercegowiny z paszportem lub ważnym dowodem osobistym. Minimalna kwota pieniędzy na cudzoziemców podróżujących do Bośni i Hercegowiny wynosi 150,00 BAM (lub równowartość w obcej walucie wymienialnej) na każdy dzień planowanego pobytu. Walutę można wymieniać w autoryzowanych kantorach, bankach i urzędach pocztowych, a także w hotelach według dziennego kursu walutowego. Opłata prowizyjna wynosi od 1 do 1,5%.

OFICJALNY JĘZYK: W Sarajewie mówi się po bośniacku, chorwacku. Wielu Sarajewiczan rozumie podstawy komunikacji w języku angielskim i niemieckim.

KARTY KREDYTOWE: Większość sklepów i restauracji akceptuje karty kredytowe American Express, Diners, Mas tercard i Visa. Jednak w większości kawiarni należy płacić gotówką. To samo dotyczy opłat parkingowych lub biletów na transport miejski.

TRANSPORT PUBLICZNY: Jeśli zdecydujesz się skorzystać z publicznego transportu miejskiego, będziesz mieć sieć tramwajów, trolejbusów, autobusów i minibusów, które pozwolą ci dotrzeć do dowolnej znaczącej lokalizacji w Sarajewie. Bilet na transport miejski jest obowiązkowy i można go kupić w kioskach (1,60 KM) lub u kierowcy (1,80 KM).

AUTOBUS MIEJSKI: Istnieje również duża liczba linii autobusowych i minibusów łączących centrum miasta ze spadzistymi osadami i przedmieściami Sarajewa. Najczęstszą linią autobusową jest ta, która jedzie z ratusza do osady Dobrinja (linia 31E).
W Sarajewie działa kilka firm taksówkarskich, które świadczą usługi transportowe po bardzo przystępnych cenach w porównaniu do innych krajów europejskich. Cena wywoławcza dla taksówek w większości przypadków wynosi 1,5 KM, a za każdy dodatkowy kilometr naliczana jest 1 KM.
Kodeks każdego uczestnika wydarzenia:
 1. Przestrzeganie ciszy między godziną 21:00 a 7:00 (szczególnie ostatniej nocy imprezy)
 2. Zakaz używania ALKOHOLU I NARKOTYKÓW przez uczestników (przepisy stanowe zabraniają używania alkoholu przez nieletnich (poniżej 18 roku życia) oraz posiadania lub używania narkotyków. Przepisy te będą ściśle egzekwowane przez opiekuna zespołu i urzędników turniejowych. Każdy uczestnik, który naruszy te przepisy, może zostać oskarżony przez funkcjonariuszy organów ścigania, a oni i ich koledzy z drużyny zostaną natychmiast wydaleni z Mistrzostw. Kierownik reprezentacji przyjmuje odpowiedzialność za zachowanie grupy)
 3. W przypadku uszkodzenia czegokolwiek, w jakimkolwiek miejscu, przez jakiegokolwiek uczestnika lub nawet rodzica sportowca, odpowiedzialna drużyna zostanie obciążona za szkody, a uczestnik tej drużyny nie zostanie dopuszczony do zawodów. Jeśli odpowiedzialna za szkody osoba nie zostanie ustalona, wtedy konsekwencje poniesie cała reprezentacja.
 4. Cały teren wydarzenia, w której stacjonować będzie się nasza reprezentacja musi być wolny od śmieci. Osoby naruszające prawo będą natychmiast dyskwalifikowane i odwoływane z Mistrzostw.
 5. Wszelkie osoby nadzorujące w tym trenerzy, urzędnicy administracyjni, sędziowie, sportowcy mają obowiązek wzajemnie się szanować z najwyższą powagą. Trenerzy muszą również wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za egzekwowanie obowiązujących zasad postępowania. Zespoły, które nie będą przestrzegać tych zasad, podlegać będą postępowaniu dyscyplinarnemu (np. zwolnieniu z imprezy).

STROJE REPREZENTACJI: (dres, koszulka, spodenki) – koszt kompletnego sprzętu pokrywa Polski Związek Kickboxingu dla całej reprezentacji seniorów. Przypomnienie: Kadra narodowa PZKB otrzymuje dresy raz na 2 lata, zaś koszulki i spodnie/spodenki raz na rok.

ZAŚWIADCZENIA O POWOŁANIU: wystawiane będą na indywidualną prośbę powołanego zawodnika (e-mailowo)

CENA ZAWIERA: 6 noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją opłatą klimatyczną, transport autokarem w obie strony, startowe zawodnika, ubezpieczenie (dla zawodników o podwyższonym ryzyku), opiekę trenerów kadrowych i kierownika wyjazdu.

KOSZT WYJAZDU: 2.550 PLN - cena kalkulowana jest przy 50 osobach. Każda modyfikacja tej liczby spowoduje zmianę ceny.

PROJEKT NADZORUJE I PROWADZI: Marta Adamiecka, wszelkie pytania, sugestie lub uwagi prosimy kierować e-mailowo na adres:biuro@pzkickboxing.pl lub telefonicznie pod numer: 501 77 02 77


Zapytaj o ofertę

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Copyright 2014 - 2020 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL