PARTNERZY

MŚ Turcja koniec zawodów 7 grudnia 2013

07.12.2013
Ostateczne wyniki MŚ

Kamil Ruta w złocie, Kinga Siwa ze srebrem O złoty i srebrny medal powiększył się dorobek Polaków w Mistrzostwach Świata w kickboxingu. W sobotę zawodnik Wichru Kobyłka Kamil Ruta (-79kg) pokonał Bośniaka Nikolę Duricia w finale formuły kick light. Podopieczny trenera Grzegorza Engela stanął na najwyższym stopniu podium, a to nie udało się drugiej naszej finalistce. Kinga Siwa (-60kg, Champion Gdańsk) w finale full-contact przegrała na ringu w tureckiej Antali z Norweżką Theą Therese Naess. Biało-Czerwoni zakończyli turniej o MŚ z bilansem 3 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali.

Złote medale: kick light - Marta Waliczek (-70kg, Beskid Dragon Bielsko–Biała), Kamil Ruta (-79kg, Wicher Kobyłka) light contact, weterani - Radosław Laskowski (-94kg, Czerwony Smok Poznań)

Srebrne medale: full-contact - Kinga Siwa (-60kg, Champion Gdańsk), Wojciech Peryt (-51kg, Kick Sport Radom), Daniel Żaboklicki (-54kg, KT Legia Warszawa) pointfighting - Emilia Szabłowska (-55kg, X Fight Piaseczno) kick light - Jerzy Wroński (-74kg, Palestra Warszawa)

Brązowe medale: full contact - Ewa Bulanda (-48kg, Evan Nowy Sącz), Dorota Godzina (-56kg, X Fight Piaseczno), Jakub Kozera (+91kg, Gwardia Zielona Góra) light contact - Żaneta Cieśla (-50kg, Polonia Pasłęk), Michał Szulwic (-63,5kg, Zamek Kurzętnik),weteran Piotr Siegoczyński (-74kg, X Fight Piaseczno) kick light - Paulina Frankowska (-60kg, KS Nadstal Krzaki Czaplińskie), Kacper Narloch (-57kg, Cholew Sport Police), Maciej Domińczak (-63kg, Legion Głogów), Cyprian Grzęda (-89kg, TKKF Siedlce)  Michał Wszelak (+94kg, Smok Toruń),pointfighting, weterani - Piotr Siegoczyński (-74kg, X Fight Piaseczno).

Polska 10. w klasyfikacji medalowej
Reprezentacja Polski zajęła 10 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata w kickboxingu, zakończonych w Antali. Biało-Czerwoni zdobyli 20 medali - 3 złote, 5 srebrnych i 12 brązowych.
Zwyciężyli Włosi (16-7-14) przed Rosjanami (9-12-18) i Węgrami (7-5-7).
Medale zdobywali reprezentanci 43 państw. Pod względem liczbowym Polacy uplasowali się 3 miejscu za Włochami i Rosjanami. W Turcji startowali kickbokserzy z 60 krajów.