Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

WAKO Bestfighter World Cup 2015 - Polacy zdobyli 18 medali w Rimini

07.06.2015
WAKO Bestfighter World Cup 2015 - Polacy zdobyli 18 medali w Rimini

Aż 18 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych zdobyli polscy kickbokserzy w 3-dniowym prestiżowym turnieju WAKO Bestfighter World Cup w Rimini (Włochy).

Świetnie Biało-Czerwoni spisali się w low kicku. Na najwyższym stopniu podium stanęli Iwona Nieroda -56 kg, Marta Waliczek -65 kg, Mateusz Białecki -67 kg,Łukasz Kaczmarczyk -71 kg i Patryk Zaborowski -91 kg.

- Francuzka Emma Gongora to mocna rywalka pod względem fizycznym, ale wygrałam z nią wysoko i bardzo pewnie na punkty. Decydująca okazała się dobra taktyka – powiedziała utytułowana Iwona Nieroda.

- Nasi zawodnicy wygrali wszystkie niedzielne walki finałowe w low kicku. Poza Iwoną, Marta pokonała na punkty inną Francuzkę Sarę Surrel, Mateusz Białecki wygrał z kolejnym reprezentantem Francji Ahamadem Saidem Ismailem, a Łukasz Kaczmarczyk zwyciężył Ukraińca Witalija Dubinę. Najefektowniejszą walkę stoczył Patryk Zaborowski, który pokonał przed poddanie w 2 rundzie Włocha Lorenzo Scalzi- mówił trener kadry low kick Andrzej Garbaczewski.

W formule full contact Polacy wywalczyli 1 złoto, 4 srebrne i 7 brązowych. Natomiast w kick light triumfował Piotr Wypchał (-94 kg).
- Najjaśniejszą postacią w naszym zespole był Kacper Frątczak (-81 kg), który w całym turnieju wygrał z czterema rywalami. Jednym z nich był Artur Rais, aktualny Zawody Mistrz Europy WAKO PRO. To była sensacja - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Radosław Laskowski.
W walce o tytuł 19-letni Kacper Frątczak (ASW Knockout Zielona Góra) wygrał z pochodzącym z Irlandii Toby Bermuellerem.

- W ogóle nasi zawodnicy w finałach walczyli bardzo dobrze, ale niestety, choć nie chcą aby to zabrzmiało jak usprawiedliwienie, niedosyt pozostawiała praca sędziów. Przeciwnik Mateusza Kubiszyna był liczony, ale to jednak Norweg ostatecznie zwyciężył w tej walce - przyznał Radosław Laskowski.

- W mojej wadze -86 kg nie było konkurencji, a że nie przyjechałem na wakacje, to postanowiłem powalczyć w wyższej kategorii -91 kg. Bardzo trudny pojedynek miałem w półfinale z Włochem, który przeważał pod każdym aspektem - był wyższy, cięższy i bardziej doświadczony. Obrałem taktykę polegającą na dużej ruchliwości, poza tym starałem się nie dawać trafić w dystansie i szybko przenosić rywalizację do półdystansu, gdzie miałem przewagę - mówił Mateusz Kubiszyn.

W walce o złoto był blisko pokonania norweskiego rywala. – Miałem nadzieję, że zrewanżuję się podwójnie za wcześniejsze porażki kolegów z kadry z tym zawodnikiem – Oskara Skupienia w Dublinie i Michała Grzesiaka tutaj w Rimini– dodał.

Poza Mateuszem Kubiszynem, srebrne krążki w wersji full contact zdobyli Gabriela Bednarowicz -56 kg, Anna Kołodziejska +70 kg,Wojciech Peryt -54 kg.

Po brązowe medale sięgnęli -48 kg Karolina Mośko, -60 kg Emilia Czerwińska, -65 kg Kamila Berek, -70 kg Karolina Dziedzic, a także -91 kg Michał Grzesiak i +91 kg Jakub Kozera.

Główną imprezą sezonu 2015 będą Mistrzostwa Świata – część kickbokserów, w zależności od formuły rywalizować będzie w ostatnim tygodniu października w Belgradzie (np. low kick), zaś inni pod koniec listopada w irlandzkim Dublinie (m.in. full contact).
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL