195 zawodników i zawodniczek zostało łącznie zgłoszonych do Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych. Wśród zwycięzców turnieju w Krynicy Zdrój byli medaliści Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu, m.in. Żaneta Cieśla, Grzegorz Błotnicki, Adrian Durma i Paweł Strykowski.
W zawodach organizowanych przez Polski Związek Kickboxingu i UKS Evan Nowy Sącz, rywalizacja odbywała się w formułach K1 Rules, kick light i pointfighting. O tytuły walczyli seniorzy, ale też weterani.
Zgodnie z zapowiedziami wystartowała znakomita kickboxerka, była Mistrzyni Świata i Europy oraz wielokrotna medalistka największych międzynarodowych imprez Żaneta Cieśla (16 Pułk Logistycznym w Elblągu, Jednostka Wojskowa 3751). Zdobyła złote medale w kick light oraz K-1.
- Start uważam za bardzo udany, plan został wykonany. I szykuję się do kolejnych występów. W kick light w kategorii -55kg wygrałam w drugiej rundzie przez przewagę techniczną pierwszą walkę z Weroniką Grudzińską (OSP Wymysłów), a finał stoczyłam z Martyną Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach – mówiła Żaneta Cieśla.
Wśród złotych medalistek były też inne świetne zawodniczki, m.in. wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy, specjalizująca się w K-1 i low kicku Paulina Bieć (Komenda Miejska Policji we Wrocławiu) czy Wicemistrzyni Świata full contact Ewa Bulanda (Komenda Powiatowa Policji w Limanowej).
W zmaganiach mężczyzn w pointfightingu zwyciężył w wadze -94kg Paweł Strykowski (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu), brązowy medalista Mistrzostw Europy full contact z 2016 roku.
- W zeszłym roku walczyłem w wadze +94kg, a teraz wystartowałem w -94kg. W kick light pokonałem 3 rywali, w tym Rafała Janczewskiego w finale. Pierwszy raz walczyłem ze wszystkimi zawodnikami. Ostatnia walkę miałem na koniec lutego i niestety później – z powodu pandemii - już nie miałem okazji więcej zawalczyć. Więc ciężko było wejść na obroty po półrocznej ponad przerwie do startów, ale szybko się odnalazłem i jakoś poszło – powiedział Paweł Strykowski, który zdobył też brązowy krążek w kick light.
W półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem zawodów Adamem Dąbrowskim. – Nie wystąpiłem zaś w K-1, ponieważ za tydzień mam najważniejszy start w tym roku, a są to Mistrzostwa Polski full contact. Celem jest wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Jeżeli sytuacja z COVID-19 pozwoli na zorganizowanie gali to w listopadzie robimy drugie podejście do „Świebodzin Boxing Night by Schnug”. Mam stoczyć walkę wieczoru o pas Zawodowego Mistrza Polski w full contact -91kg. To również jest bardzo ważna impreza sportowa – przyznał Paweł Strykowski, który w Krynicy sprawił sobie prezent na 31 urodziny.
Dwa złote medale w MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych wywalczył Grzegorz Błotnicki (Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej). W 2019 roku sięgnął po złoto Mistrzostw Europy Juniorów kick light, a w 2018 roku po srebro Mistrzostw Świata Juniorów. W marcu bardzo dobrze spisał się w wojskowym Pucharze Polski, a teraz bardzo udanie zadebiutował w mistrzostwach kraju.
- Zdobyłem 2 złote medale, po dwóch zwycięskich walkach w K-1 oraz trzech wygranych pojedynkach w kick light. W K-1 w półfinale pokonałem Sylwestra Błędowskiego przez KO w drugiej rundzie poprzez kopnięcie na głowę. Finał stoczyłem z zawodnikiem specjalizującym się w MMA Pawłem Wielgusem. Walka odbyła się na pełnym dystansie i zakończyła moim zwycięstwem jednogłośnie na punkty. W kick light w ćwierćfinale wygrałem przez przewagę techniczną w 1 rundzie z Danielem Terleckim, a w półfinale przez poddanie przeciwnika (Tomasz Adamus). Finał z Janem Sztymerem również zakończyłem przewagą techniczną w 1 rundzie – dodał utytułowany młody kickboxer.
Grzegorz Błotnicki, który wiele lat reprezentuje A&W Team Obrowo, zapowiedział też występy w Mistrzostwach Polski PZKB. - Planuję wystartować w mistrzostwach kraju w formułach light contact oraz kick light.
Inny czołowy polski kickboxer Adrian Durma, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Sarajewie (light contact w wadze -74kg), zwyciężył w Krynicy w kick light i pointfightingu. Reprezentuje Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
- W pointfightingu stoczyłem dwie walki, ale żaden rywal nie sprawił mi trudności. Pojedynki wygrane przez przewagę techniczną i z pewnością każda walka czegoś uczy. Jeżeli chodzi o kick light, stoczyłem 3 pojedynki. Najfajniejszy i najładniejszy był finałowy z Konradem Furmankiem, z którym już parę razy rywalizowałem. To świetny i techniczny zawodnik, który czuje walkę i przez to jest bardzo ciekawa. Zwyciężyłem przed czasem, też przez przewagę. Jedynie pierwsza walka była na pełnym dystansie. Planuję już kolejne występy, a będą nimi Mistrzostwa Polski light contact w Nowym Mieście Lubawskim i tydzień później kick light z Płocku – stwierdził Adrian Durma.
Z kadry kickboxerskiej pojawił się również Piotr Kołakowski. Służy w Morągu od marca tego roku i jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. W Krynicy zawodnik 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu zwyciężył w K-1 -81kg i kick light -79kg. Łącznie 7 razy wychodził do walk, ale nie doszło do potyczek z innym reprezentantem Biało-Czerwonych Rogerem Garbaczewskim.
- Nie znam powodów, niestety Roger nie stawił się do finału K-1 i ćwierćfinału kick light. Nigdy wcześniej też z nim nie walczyłem – przyznał Piotr Kołakowski.
Wśród złotych medalistów nie zabrakło kickboxerów z 18 Dywizji Zmechanizowanej, wygrywali Kamil Lamczyk -86kg i Mateusz Mikulski -91kg oraz Monika Opak -56kg, Katarzyna Borowska -60kg w K-1 Rules, Rafał Kołowski -84kg w pointfightingu.
Sędzią głównym turnieju był Jerzy Bassa, a skład sędziowski tworzyli Maciej Bajtel, Jarosław Sułkowski, Dominik Szymczyk, Józef Mazurek, Konrad Olbrycht, Arleta Oleksy, Urszula Bassa, Albin Pudlicki, Mirosław Kutyła, Waldemar Kaczmarczyk, Ireneusz Szegda, Andrzej Sieczkowski.
Złoci medaliści Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych 2020:
K1 Rules:
-57kg Bartosz Karpiński (4 ZIELONOGÓRSKI PUŁK PRZECIWLOTNICZY)
-63,5kg Radosław Kuzia (64 Batalion Lekkiej Piechoty w Płocku)
-67kg Grzegorz Błotnicki (DWOT/8KPBOT)
-71kg Adam Piastowski (6 Batalion Powietrznodesantowy)
-75kg Damian Pająk (6 Batalion Powietrznodesantowy)
-81kg Piotr Kołakowski (42 Batalion Lekkiej Piechoty w Morągu)
-86kg Kamil Lamczyk (18 DYWIZJA ZMECHANIZOWANA)
-91kg Mateusz Mikulski (18 DYWIZJA ZMECHANIZOWANA)
+91kg Robert Dochód (JW 1747 Suwałki)
-48kg Ewa Bulanda (KPP Limanowa)
-52kg Żaneta Cieśla (16 Pułk Logistyczny w Elblągu JW 3751)
-56kg Monika Opak (18 DYWIZJA ZMECHANIZOWANA)
-60kg Katarzyna Borowska (18 DYWIZJA ZMECHANIZOWANA)
-65kg Marta Mysur (Polska Policja)
-70kg Kinga Balon-Grabarek (1. WOJSKOWY SZPITAL POLOWY)
+70kg Paulina Bieć (KMP WROCŁAW)
Kick Light:
-50kg Ewa Bulanda (KPP Limanowa)
-55kg Żaneta Cieśla (16 Pułk Logistyczny w Elblągu JW 3751)
-60kg Wiktoria Widuła (OSP Wręczyca Wielka)
-65kg Marta Mysur (Polska Policja)
+70kg Weronika Walczak (OSP PIWONICE)
-57kg Bartosz Karpiński (4 ZIELONOGÓRSKI PUŁK PRZECIWLOTNICZY)
-63kg Radosław Kuzia (64 Batalion Lekkiej Piechoty w Płocku)
-69kg Grzegorz Błotnicki (DWOT/8KPBOT)
-74kg Adrian Durma (KM PSP Elbląg)
-79kg Piotr Kołakowski (42 Batalion Lekkiej Piechoty w Morągu)
-84kg Dominik Zielonka (12 Brygada Zmechanizowana)
-89kg Bartosz Brauer (Polska Policja)
-94kg Adam Dąbrowski (OSP Gronowo)
+94kg Radosław Pupin (OSP Środa Śląska)
Pointfighting:
-57kg Marcel Smoliński (OSP Środa Śląska)
-69kg Jakub Rychlak (10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej)
-74kg Adrian Durma (KM PSP Elbląg)
-79kg Szymon Grabowski (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu)
-84kg Rafał Kołowski (18 DYWIZJA ZMECHANIZOWANA)
-94kg Paweł Strykowski (KP PSP Międzyrzecz)
+94kg Dominik Szymczak (22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie)
-50kg Ewa Bulanda (KPP Limanowa)
-55kg Weronika Grudzińska (OSP Wymysłów)
-60kg Małgorzata Ciesielska (OSP Dominów)
-65kg Marta Mysur (Polska Policja)
+70kg Weronika Walczak (OSP PIWONICE)