24 października minister sportu i turystyki Sławomir Nitras podpisał zarządzenie w sprawie transparentności w związkach sportowych. Zgodnie z decyzją ministra wszystkie wynagrodzenia w związkach mają być publikowane z imienia i nazwiska. Dotyczyć to będzie wszystkich związków olimpijskich i sportowych, wliczając w to również Polski Związek Kickboxingu.
Ze sprawozdań dostępnych w systemie organizacji pożytku publicznego, do których link znajdziecie na końcu artykułu, wynikają takie dane:
Koszt wynagrodzeń Zarządu PZKB:
- Rok 2019 – ........... zł
- Rok 2020 – ........... zł
- Rok 2021 – ........... zł
- Rok 2022 – ........... zł
- Rok 2023 – ........... zł
Wysokość najwyższego (jednostkowego) miesięcznego wynagrodzenia:
- Rok 2019 – ........... zł
- Rok 2020 – ........... zł
- Rok 2021 – ........... zł
- Rok 2022 – ........... zł
- Rok 2023 – ........... zł
Wcześniejsze informacje
Do .......roku wynagrodzenia zarządu PZKB były informacją jawną w sprawozdaniach finansowych, w roku ...... utajniono te informacje.
Dnia ...... odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów PZKB, na którym delegaci głosowali nad uchwałą nr ........: „Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Kickboxingu postanawia o opublikowaniu delegatom PZKB wysokości wynagrodzeń Członków Zarządu za rok .........” Delegaci zagłosowali w następujący sposób: wzięło udział ....osób, ZA było .... osób, PRZECIW ..... osoby, WSTRZYMAŁO SIĘ .... osoby. W związku z tymi wynikami uchwała została przyjęta przez .......
PZKB opublikowało dnia ....... na swojej stronie internetowej komunikat, w którym podało informację: „Wynagrodzenia z racji pełnienia funkcji w zarządzie Polskiego Związku Kickboxingu w ........roku wyniosły ..... zł. Żaden członek zarządu nie pobierał z tego tytułu pieniędzy.
Link do sprawozdań:
- Rok 2023: ...........................
- Rok 2022: ...........................
- Rok 2021: ...........................
- Rok 2020: ...........................
- Rok 2019: ...........................