Fundacja Mistrzom Sportu
Masters
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Weekend w kickboxingu pod znakiem K-1 - „Liga Battle of Warriors” i „Warszawska Granda”

01.03.2022
Weekend w kickboxingu pod znakiem K-1 - „Liga Battle of Warriors” i „Warszawska Granda”
Weekend w kickboxingu pod znakiem K-1 - „Liga Battle of Warriors” i „Warszawska Granda”
Ponad 170 walk z udziałem ok. 350 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski – tak wyglądał ostatni lutowy weekend z kickboxingiem w formule K-1! W Krakowie odbyła się „Liga K-1 Battle of Warriors”, a w stolicy „Warszawska Granda 69”. To imprezy rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W ostatnich dniach odbyły się też konsultacje szkoleniowe naszej reprezentacji, m.in. low kick, kick light, light contact.

- Z projektem „Liga K-1 Battle of Warriors” ruszyliśmy kilka lat temu, ale na obecną, dużą skalę w 2021 roku. W poprzednich 12 miesiącach zorganizowaliśmy cztery edycje ligi i piątą, finałową. W sezonie 2022 chcemy to powtórzyć, czyli znów przeprowadzić pięć imprez dla obiektach KS Korona. W lidze mogą brać udział juniorzy i seniorzy kobiety i mężczyźni – mówi Rafał Szopa, główny organizator (Szopa Fight Team).

Oprócz stu kilkudziesięciu walk w kickboxingu na zasadach K-1 na dwóch ringach, doszło również do dwóch pojedynków – po jednym kobiecym i męskim – w paraboxingu. - Po raz pierwszy podczas naszej ligi walczyli zawodnicy i zawodniczki z Dragona Kraków. Dla nas to nowe, ciekawe doświadczenie i z pewnością będziemy kontynuować współpracę – dodał Rafał Szopa.

„Liga Battle of Warriors” odbywa się pod hasłem „Kickboxing w walce z nałogami”. - Miałem swoje życiowe problemy, a dziś cieszę się, że wyszedłem z nich i mogę poprzez kickboxing realizować swoje pasje. Startuję w weteranach, co sprawia mi wiele radości, zdobywam medale i – co bardzo raduje – organizuję z grupą bliskich mi osób ligę K-1 – przyznał szef Szopa Fight Team, prowadzący klub ze swoją żoną Agnieszką.

"Liga Battle of Warriors" ma za zadanie promować zarówno kickboxing, jak i zdrowy, aktywny tryb życia, Jest świetną promocją dyscypliny, która – dzięki staraniom Piotra Siegoczyńskiego, prezesa Polskiego Związku Kickboxingu – znalazła się w programie Igrzysk Europejskich w Krakowie w 2023 roku.

W miniony weekend prezesa Piotra Siegoczyńskiego, podobnie jak innych członków Zarządu PZKB, nie zabrakło w Krakowie na zawodach organizowanych przez Rafała Szopę.

Podczas sobotniej (26 lutego) „Ligi” odbyła się akcja charytatywna PZKB „Podnosimy Rękawicę” - dla walczącego o zdrowie Stasia, synka Piotra Odważnego, świetnego kickboxera, wielokrotnego Mistrza Polski. Battle of Warriors przyłączyła się do akcji.

Natomiast w niedzielę 27 lutego kickboxing K-1 gościł w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Legia Fight Club. Karol Łada i jego zespół zorganizowali 69 edycję „Warszawskiej Grandy” pod patronatem Polski Związek Kickboxingu w ramach Ogólnopolskiej Ligi Kickboxingu.

Jak poinformowali organizatorzy, na Warszawskiej Grandzie K-1 definitywnie obowiązywać będzie system punktacji na tzw. "duże punkty" w każdej walce seniorów i juniorów, tzn. zawodnik za wygraną rundę otrzymuje punktów "10", a przegrany "9". „Duże punkty" za knockdowny są odejmowane.

Tym razem w stolicy walczyli reprezentanci takich klubów, jak: Alpha Fight Club Suwałki, Klincz Kielce, ŻKSW Żary, Wiśniewski Kickboxing Piaseczno, Aligatores Warszawa, Fight Academy Ostrołęka, Fight Point Biała Podlaska, LZS Scorpion Krępice, Stark Kickboxing Team Częstochowa, Panzer Suwałki, Viking Fight Club Białystok, DFC Płock, Thor Ełk, Legia Fight Club Warszawa, Red Lion Międzyrzec Podlaski, Husarz Białystok, Fox Team Lublin, AZS AWF Warszawa, Fight Gym Lublin, Szkoła Walki Prime Wieliczka i Ninja Academy Warszawa oraz wielu, wielu innych.

- Do 69 Warszawskiej Grandy zgłosiło się około 180 osób, a po przeanalizowaniu listy ustaliliśmy 54 walki zawodniczek i zawodników o zbliżonym poziomie sportowym i wadze. W czasie pandemii zdarzyło się, że mieliśmy nawet 250 chętnych, ale zazwyczaj jest 50-60 pojedynków, a więc ponad 100 startujących kickboxerów – stwierdził Karol Łada.

Wśród nowych klubów, których reprezentanci pojawili się w niedzielę na ringu w Warszawie, były np. Center Team Odolanów i KS Budokai Lublin.

- Cieszy, że w każdych zawodach rywalizują nowe osoby i kluby. Ważne też, że cykliczne występy w Warszawskiej Grandzie sprawiają, że kluby zrzeszają się i zostają członkami Polskiego Związku Kickboxingu – dodał organizator.

Karol Łada podkreślił, że ponownie nie zabrakło walk na bardzo dobrym poziomie. - Wyróżnić należy pojedynek juniorów w kategorii 60kg Jakuba Galiszewskiego (Cross Fight Radom) z Aleksandrem Skłuckim (LKSW Tajfun Legionowo). Walka mogła się podobać, zarówno jeśli chodzi o umiejętności taktyczne, jak i techniczne młodych zawodników. Z pewnością nie ustępują seniorom.

70 edycja Warszawskiej Grandy będzie „bokserska”, zaś 71 w maju znów „kickboxerska”.

W weekend odbyło się mnóstwo walk w K-1, ale reprezentanci Polski na zgrupowaniach poszczególnych kadr narodowych uczestniczyli w akcjach szkoleniowych. Trwają przygotowania do pierwszych startów w 2022 roku.

W Piotrkowie Trybunalskim trenowali kadrowicze z formuły low kick, w Kartuzach kick light i w Węgrowie light contact.

- Konsultacja kadry low kick seniorów odbyła się w dniach 26-27 lutego w Piotrkowie Trybunalskim, a uczestniczyło 10 osób z reprezentacji i kolejne 10 jako sparingpartnerzy klubowi. Z grona kadrowiczów trenowali: Paulina Ilnicka, Barbara Nalepka, Natalia Stelmowska, Natalia Panas, Adrian Dziubałtowski, Robert Soboń, Eliasz Jankowski, Nikodem Bigus, Kacper Frątczak, Dominik Grzęda – przyznał trener Andrzej Garbaczewski.

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata we włoskim Lido di Jesolo Kacper Frątczak (-86kg) obronił tytuł, powtarzając sukces z 2019 roku z Sarajewa. W Italii brązowe medale zdobyli: -52kg Barbara Nalepka, -60kg Natalia Stelmowska, -67kg Eliasz Jankowski.

Reprezentanci light contact trenowali przez 3 dni w podwarszawskim Węgrowie. - Ze ścisłej kadry udział w akcji szkoleniowiec wzięli udział Monika Puzio-Nieszporek, Krystian Rzepka, Piotr Kołakowski, Albert Mederski, Agata Kacprzak, Natalia Zakrzewska, a ponadto na własny koszt uczestniczyli Wiktoria Ziober, Mieszko Siemiątkowski, Samanta Klein, Amelka Rzepecka, Jan Bocheński, Maciek Mucha i Przemysław Sobkowiak – przyznał trener Leszek Jobs.

Monika Puzio-Nieszporek jest aktualną Mistrzynią Świata w wadze -60kg, a brązowe krążki MŚ 2021 wywalczyli w light contact: -50kg Anna Knobel, -74kg Adrian Durma, -79kg Krystian Rzepka, +94kg Rafał Gąszczak.

- Przez weekend wykonaliśmy 4 mocne jednostki treningowe. Duży nacisk położyliśmy na założenia taktyczno - techniczne i omówienie nowych przepisów na planszy. Jeden trening był zarezerwowany na sparingi, znalazł się także czas na odnowę biologiczną. Jesteśmy z trenerem Henrykiem Piwowarem bardzo zadowoleni z zaangażowania w treningi przez całą grupę zawodników. Teraz czekamy na potwierdzenie formy na Mistrzostwach Polski w Zawierciu 22-24 kwietnia. Liczymy też na to, że pojawią się nowe twarze w kadrze po turnieju mistrzowskim – dodał Leszek Jobs.

W Kartuzach, pod okiem trenerów Patryka Zaborowskiego i Seweryna Szczepankowskiego, trenowała reprezentacja kick light, na czele z Mistrzem Świata Rafałem Gąszczakiem (+94kg).

- W konsultacji uczestniczyli następujący kickboxerzy: Podolska, Cymerman, Niżejewski, Gwaj, Kamiński, Gąszczak, Gil, Niemiero i Ziemianek – mówi trener Patryk Zaborowski.

- Trenerzy zapewnili grupę sparingpartnerów z pomorskich klubów. Celem akcji szkoleniowej było odbycie kilkudziesięciu walk sparingowych, weryfikacja oraz wspólne dopracowanie szczegółów dotyczących rozpoczynającego się sezonu kickboxerskiego. W sumie 4 jednostki treningowe były skupione na bezpośredni cykl przygotowania startowego. Za miesiąc czempionat w naszej formule, a tuż po nim Puchar Świata – powiedział szkoleniowiec Patryk Zaborowski.

Nieco wcześniej swoje zgrupowanie w Zakopanem miała kadra Biało-Czerwonych K-1 Rules. - W pierwszej konsultacji wzięło w nich udział 20 zawodników i 2 trenerów – przyznał trener Witold Kostka prowadzący zajęcia wspólnie z Łukaszem Rambalskim.

- 19 marca planujemy sparingi w Łodzi oraz spotkanie z Prezesem PZKB Piotrem Siegoczyńskim. Omówimy plany na rok 2022, tj. start na Mistrzostwach Polski, Pucharze Świata w Budapeszcie, Akademickich Igrzyskach Europy w Łodzi oraz Mistrzostwach Europy w Turcji. Spotkanie poświęcimy ważnej dla nas imprezie The World Games Birmingham 2022 w USA, na którą zakwalifikowali się Iwona Nieroda-Zdziebko, Kamila Bałanda i Damian Piskorz – dodał Witold Kostka.

Do sezonu przygotowują się również nasi kickboxerzy w formułach full contact i pointfighting, Już wkrótce rozpocznie się rywalizacja krajowa i międzynarodowa.
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL