Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

MP Pro-Am w low kicku: drugie złote medale dla Grzędy i Dziubałtowskiego

27.06.2022
MP Pro-Am w low kicku: drugie złote medale dla Grzędy i Dziubałtowskiego
MP Pro-Am w low kicku: drugie złote medale dla Grzędy i Dziubałtowskiego


W Centrum Kongresowym Targów Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Pro-Am w low kicku. Podobnie jak na początku kwietnia w amatorskich MP w tej formule w Piotrkowie Trybunalskim wygrywali dwaj kickboxerzy: Adrian Dziubałtowski (-60kg) i Dominik Grzęda (-91kg).

W pojedynkach finałowych rywalem Adriana Dziubałtowskiego (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center Piotrków Trybunalski) był Cezary Osieł (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej), a natomiast przeciwnikiem Dominika Grzędy (TKKF Ognisko Siedleckie) - Maciej Kubicki (Sportowy Klub Kickboxing Kielce). Obydwaj zwyciężyli jednogłośnie na punkty.

- Porównując finał z kwietnia z Wojciechem Urbanowiczem do finału w Kielcach muszę przyznać, że styl przeciwników znacząco się różnił. Główna różnica dotyczyła odwrotnej pozycji rywali i presji, jaką wywierali podczas walki. Trudniejszy był dla mnie finał z Piotrkowa. A z Cezarym Osiełem wcześniej spotkałem się rok temu w walce eliminacyjnej podczas MP low kick w Mysłowicach – mówi Adrian Dziubałtowski.

Z kolei Dominik Grzęda, który „kolekcjonuje” złote krążki mistrzostw kraju w low kicku, powiedział: - Jeśli chodzi o Maćka Kubickiego, to była chyba nasza 4 walka i wszystkie do tej pory wygrałem. A wracają do MP w Piotrkowie Trybunalskim, o tytuł walczyłem z Michałem Grzesiakiem. Obaj finałowi rywale stylowo walczą zupełnie inaczej, ale w obu pojedynkach na pewno przeważałem boksersko.

Wcześniej w tym roku rozgrywano kickboxerskie MP oraz MP Pro-Am w formule K-1 Rules. I podobnie jak w low kicku na najwyższym stopniu podium stanęło dwoje zawodników klubu Legion Głogów Martyna Kierczyńska kategoria -56kg i Mariusz Lach -60kg oraz Natalia Stelmowska (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) -60kg.

W Pro-Am K-1 w Nowej Soli złoto zdobył m.in. Dominik Kaleta (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) -81kg, a srebro Paweł Józefowicz (Fighter Nowa Sól) -67kg. W MP K-1 w Kartuzach triumfował np. Wojciech Konopiński (Golden Dragon Bydgoszcz) -71kg, a Dominik Kaleta miał srebro.

W finale MP Pro-Am low kick, w kat. -71kg Wojciech Konopiński pokonał Pawła Józefowicza 2:1. - W Piotrkowie nie walczyłem o złoto, ale szybko wróciłem do treningów, by przygotowywać się do Mistrzostw Polski K-1 w Kartuzach na koniec kwietnia.

Tutaj w Kielcach po raz pierwszy rywalizowałem z Pawłem Józefowiczem – przyznał Wojciech Konopiński, który w ringowych wersjach walki ma 4 medale MP, po 2 złote i srebrne.

Wspomniany wcześniej Dominik Kaleta, w turnieju mistrzowskim organizowanym przez Sportowy Klub Kick-Boxing Kielce Soma-Gym, w decydującym pojedynku wygrał z Marcinem Kujawą (UKS High Kick Gym Szczecin) 3:0.

Trener reprezentacji Andrzej Garbaczewski i pracujący z nim w sztabie Marek Soboń i Krzysztof Toma oglądali w akcji i obecnych kadrowiczów, i kandydatów do występów w składzie Biało-Czerwonych. Wśród nowych triumfatorów znaleźli się Patryk Herdzina (Stowarzyszenie Fight Club Knurów) -63,5kg i Dawid Uzarczyk (Gladiators Kick boxing Bełchatów) -86kg.

W rywalizacji o złoto, obaj wygrywali niejednogłośnie Patryk Herdzina z Robertem Soboniem (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) i Dawid Uzarczyk z Danielem Lechowiczem (Scorpion Krępice).

- Pojedynek finałowy był dla mnie ogromnym wyzwaniem i niesamowitym doświadczeniem. Uważam, że obaj daliśmy dobrą, mocną walkę. Jeśli chodzi o moje dotychczasowe zmagania w zawodach PZKB, w ubiegłym roku pierwszy raz wziąłem udział w Mistrzostwach Polski low kick w Mysłowicach, jednak nie udało mi się tam dojść do strefy medalowej. Później wygrałem turniej European Kickboxing Challenge i Mistrzostwa Śląska w kick light, a w tym roku zdobyłem złoty medal na Mistrzostwach Polski AZS PZKB w Warszawie. Zaliczyłem równiej kilka udanych startów ligowych na Battle of Warriors w Krakowie – powiedział Patryk Herdzina.

Dawid Uzarczyk dodał z kolei: - Jest to mój pierwszy złoty medal na MP seniorów low kick. Podczas walki realizowałem w dużym stopniu założenia, które opracowali moi trenerzy i to przyczyniło się do mojego zwycięstwa. Obecnie mój bilans walk to: 12 wygranych, 2 przegrane (4-0 pro am, 8-2 amatorstwo). Moje najważniejsze osiągnięcia w kickboxingu to 3 miejsce na MP low kick w Piotrkowie Trybunalskim oraz 1 miejsce na Mistrzostwach Warszawy K-1 - dodał Dawid Uzarczyk.

W walce finałowej kobiet w wadze -60kg Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) pokonała Natalię Stelmowską 3:0. - Walka w Kielcach była rewanżem za pojedynek w zeszłym roku w sierpniu na gali w Gdańsku. Przez wszystkie trzy rundy realizowałam plan opracowany z moim trenerem, postawiliśmy na mocną kontrę i pracę na nogach. Podeszłam do walki z chłodną głową, co przełożyło się na sukces w postaci wyniku 3:0 – oceniła złota medalistka.

Sukces zanotował również bardzo doświadczony i utytułowany Eliasz Jankowski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica), który w finale kategorii -67kg wygrał na gali z Mateuszem Białeckim (Smok Toruń) 3:0.

- Z mojego punktu widzenia walka była mocna i utrzymana w wysokim tempie. Wcześniej walczyłem z Mateuszem w półfinale Mistrzostw Polski w Piotrkowie Trybunalskim i na Mistrzostwach Polski w Legnicy. Miałem więcej szczęścia i moja ręka wędrowała do góry. A co do MP Pro-Am, bardzo dobry pomysł i mega wydarzenie. Oby więcej takich imprez. Trener Marek Soboń stworzył wyśmienite widowisko – podsumował Eliasz Jankowski.

Tytuł mistrzowski na kieleckim ringu wywalczył także Bartłomiej Mienciuk (KSW Szczecinek) w kat. wagowej -75kg.

- Podsumowując MP low kick jestem trochę zawiedziony frekwencją zawodników w niektórych kategoriach. Podobały mi się trzy walki finałowe. Teraz planuję konsultację w dniach 29-31 lipca i obóz kadry w Zakopanem od 11 sierpnia. Planujemy pojechać na Otwarte Mistrzostwa Łotwy pod koniec sierpnia – przyznał trener reprezentacji Andrzej Garbaczewski.

Szkoleniowiec mówił też o zawodnikach: - Mój kickboxer Dominik Grzęda był w dobrej formie, nikt z wagi -91kg nie chciał walczyć i zdecydowaliśmy się na walkę z Maciejem Kubickim +91kg. Wygrał zdecydowanie po mocnym pojedynku. Eliasz pokazał, że jest jeszcze w formie, ale co tu się dziwić, współpraca z zawodnikiem o takim stażu to czysta przyjemność. Spokojnie czekam na przerwę i korygowanie, a nie trzeba krzyczeć w trakcie walki. Wielu zawodników było już w formie wakacyjnej, ale generalnie MP Pro-Am były zorganizowane perfekcyjnie, w pięknej hali z klimatyzacją, po prostu pięknie i dostojnie.

- Co do kadry low kick na Mistrzostwa Europy, muszę mocno pomyśleć, bo zależy mi na dobrym wyniku oraz na zbudowaniu reprezentacji na Mistrzostwa Świata w 2023 roku. Musimy pokazać siłę polskiego low kicka. Na koniec chciałbym podziękować Pani minister i prezesowi PZKB za wyróżnienie mojej osoby odznaczeniem Za zasługi dla Polskiego sportu – dziękuję. Dziękuje również moim trenerom Markowi i Krzyśkowi, którzy pomagają i mocno wspierają formułę low kick. Rok 2022 zakończymy piękną galą zawodową z walkami o pasy WAKO PRO oraz PZKB - podsumował Andrzej Garbaczewski.

W Kielcach przeprowadza została Amatorska Liga Kickboxingu w formule low kick juniorów "SOMA Low Kick League". Jak przekazał Sportowy Klub Kick-Boxing Kielce, wszystkie edycje kieleckiej ligi odbywać się będą ku pamięci trenera Pawła Przyłudzkiego. Celem ligi jest promowanie kickboxingu wśród dzieci i młodzieży. Towarzyszy nam hasło kickboxing w walce z uzależnieniami" – zaznaczono.

Wyniki walk finałowych MP Pro-Am w low kicku:
-91kg Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie) - Maciej Kubicki (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) 3:0
-86kg Dawid Uzarczyk (Gladiators Kick boxing Bełchatów) - Daniel Lechowicz (Scorpion Krępice) 2:1
-81kg Dominik Kaleta (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) - Marcin Kujawa (UKS High Kick Gym Szczecin) 3:0
-75kg Bartłomiej Mienciuk (KSW Szczecinek) - Maciej Grabski (Aligatores FC Warszawa) 3:0
-71kg Wojciech Konopiński (Golden Dragon Bydgoszcz) - Paweł Józefowicz (Fighter Nowa Sól) 2:1
-67kg Eliasz Jankowski (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) - Mateusz Białecki (SMOK Toruń) 3:0
-63,5kg Patryk Herdzina (Stowarzyszenie Fight Club Knurów) - Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) 2:1
-60kg Adrian Dziubałtowski (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center Piotrków Trybunalski) - Cezary Osieł (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) 3:0

-60kg Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) - Natalia Stelmowska (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) 3:0
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL