Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w K-1: Mistrzowie Europy na najwyższym stopniu podium 

16.05.2023
Mistrzostwa Polski w K-1: Mistrzowie Europy na najwyższym stopniu podium 
Mistrzostwa Polski w K-1: Mistrzowie Europy na najwyższym stopniu podium 

▪️Aktualni Mistrzowie Europy Robert Dochód (+91kg) i Bartosz Dołbień (-81kg) zwyciężyli w Mistrzostwach Polski w formule K-1, które odbyły się w Kartuzach.

▪️W turnieju na Kaszubach rywalizowało 319 zawodników i zawodniczek z 88 klubów w kategoriach seniorów oraz juniorów starszych i młodszych.
Robert Dochód (Kickboxing Team Sejny) i Bartosz Dołbień (KS Sparta Gym Warszawa) rywalizowali od ćwierćfinałów, a walki finałowe wygrywali walkowerami.

▪️Z grona złotych medalistów listopadowych ME K-1 w tureckiej Antalyi, w MP nie startowały: -52kg Iwona Nieroda-Zdziebko (wspaniała zawodniczka zakończyła karierę) i -56kg Martyna Kierczyńska (jest także aktualną Mistrzynią Świata w tej formule).

Z różnym powodzeniem w Kartuzach wystąpili Wicemistrzowie Europy. Po złoto sięgnęła w kategorii -65kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa), a po srebro w -71kg Kamil Dychała (UKS Korio Gym Ruszów).
Z grona brązowych medalistów ME 2022 w Turcji najlepiej spisały się: -48kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) i -70kg Marta Janikowska (KS Pretorium Poznań) – obie zdobyły złote krążki. Natomiast wicemistrzami kraju zostali: -67kg Jakub Tymiński (Hunter Gym Bydgoszcz), -57kg Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice). Ponadto najlepszymi kickboxerami uznano Dominikę Chylińską i Konrada Kamińskiego (Legia Fight Club Warszawa), który w finale pokonał Jakuba Tymińskiego 2:1.

▪️Po raz 4 z rzędu (lata 2020-2023) w MP K-1 Rules triumfował Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła) -57kg.

▪️W turnieju kobiet tytuły z tamtego roku obroniły Marta Janikowska i Aleksandra Niewiadomska. Marta Janikowska w walce o złoto pokonała wracającą po przerwie macierzyńskiej Kamilę Bałandę (Champion Gdańsk). Jej syn Mikołaj ma już 7,5 miesiąca.
Natomiast po sukcesie w MP 2022 w juniorach starszych, teraz w seniorach wygrywali: +70kg Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk), -52kg Martyna Gasińska (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) i wspomniany Konrad Kamiński.

▪️W klasyfikacji klubowej MP K-1 Seniorów i Juniorów zwyciężył Max Boxing Klub Nowe Miasteczko, przed KS Sporty Walki Piła i Legionowskim Klubem Sportów Walki Tajfun.
Sędzią głównym był Tomasz Bałdyga, kierownikami ringów: Przemysław Sułkowski, Ryszard Zawistowski, Maciej Bajtel, a sędziami: Beata Sękowska, Arleta Oleksy, Dariusz Matusik, Piotr Bogucki, Krzysztof Kacperski, Janusz Wielgosz, Mieczysław Dzięcioł, Albin Pudlicki, Dominik Szymczak, Tomasz Sroka, Karol Papenfus, Irek Szegda, Tomasz Ciepłuch, Zbigniew Kowalewski. Delegatem PZKB był Krzysztof Kaproń.

➡️ Po zawodach powiedzieli:
Marta Janikowska: - Finał był ciekawy, bo skrzyżowałam rękawice z bardzo utytułowaną zawodniczką Kamilą Bałandą. Nie lekceważyłam walki o złoto, wiedząc z kim się biję. W 2021 przegrałam 0:3 walkę z Kamila na Mistrzostwach Polski. W tym roku moja ręka powędrowała do góry! Duża zasługa mojego trenera Rafała Gabrysiaka, który zaplanował taktykę na walkę, która bardzo mi odpowiadała. Obroniłam tytuł Mistrzyni Polski. W 2023 roku, podobnie jak w poprzednim, mam dwa złote medale z MP Low Kick i K-1.
Oliwia Gajewczyk: - Walka finałowa przebiegła po mojej myśli. Nigdy wcześniej nie walczyłam z Martą Treder. To moje 5 złoto w formule K-1, a pierwsze w kategorii senior. Miałam wymagające przeciwniczki, więc był to dość ciężki turniej. W tym roku zdobyłam dwa złote medale na MP Low Kick i K-1.
Dominika Chylińska: - Turniej zaliczam do jak najbardziej udanych. Zrealizowałam plan w całości, wygrywając obie walki 3:0. W pierwszej rundzie półfinału doprowadziłam do liczenia przeciwniczki po trafionym kopnięciu obrotowym. Ostatecznie walka skończyła się sporą przewagą punktową. Finał był bardziej wyrównany, Ola Mądraszewska jest bardzo utytułowaną zawodniczką i bardziej doświadczoną. Całą walkę starałam się kontrolować i zdobywać punkty celnymi trafieniami, co się powiodło. Było to nasz drugie starcie w formule K-1 i dwa razy moje ręką powędrowała do góry.
W seniorkach jest to mój trzeci medal złoty medal na MP. W 2020 jako juniorka starsza byłam mistrzynią Polski K-1 i Low Kick.
Były to jedyne Mistrzostwa Polski w jakich brałam udział w tym roku. K-1 jako formuła najbardziej mi odpowiada, więc koncentruję się właśnie na niej. W marcu w Austrii zdobyłam Puchar Świata. Przygotowaną formę na Puchar wystarczyło utrzymać, dzięki czemu zdobycie tytułu mistrzyni kraju nie sprawiło większych trudności.
Michał Gołębiowski: - Walka finałowa z Janem Wojciechowskim przebiegła zgodnie z planem. Wchodząc do ringu byłem nastawiony tylko i wyłącznie na złoto. Trener w przerwie między drugą a trzecią rundą powiedział żebym szukał high kicka, bo przeciwnik postawi na jedną kartę i będzie pchał się do przodu. Tak też się stało i w połowie trzeciej trafiłem kopnięciem na szczękę przeciwnika, po którym walka się zakończyła.
Jako junior zdobyłem Mistrzostwo Polski w K-1. W Austrii zaś zająłem drugie miejsce, przegrywając niejednogłośnie w finale. Natomiast 17 kwietnia w Nowej Soli wygrałem walkę zawodowa z Ukraińcem Anatolijem Kuhalem.
Karol Łasiewicki: - Walka finałowa bardzo ciężka i z bardzo dobrym zawodnikiem Dominikiem Cinalem. Uważam, że też była fajna do oglądania przez kibiców. Cały czas wymiana, nie było przestojów. Ciągle coś się działo. Z mistrzostw wracam ze złotem, natomiast kolega klubowy Marcel Piersa ze srebrem.
W turnieju w Kartuzach stoczyłem 4 wymagające walki. Jest to moje drugie złoto MP. W 2023 roku zdobyłem srebro MP Low Kick w Nowej Soli w kategorii -91kg, a teraz w -86 złoto i pas mistrzowski.
Patrycja Płonka: - Walka finałowa z Magdaleną Murawską była dość wymagająca, lecz wygrałam z dość dużą przewagą. W K-1 stoczyłam już łącznie 8 walk, a ogólnie 14 walk w formułach Low Kick i K-1.
Jest to moje 1 złoto w K-1, każda walka na turnieju była inna w skali od 1-10 oceniłabym turniej 6/10. W tym roku posiadam już złote medale MP Low Kick oraz K-1.
Kacper Dąbrowski: - Z Kamilem Furgollem walczyłem pierwszy raz. Walkę oceniam bardzo dobrze, choć było kilka rzeczy, które można było zrobić lepiej. Walka na pewno nie była łatwa, przeciwnik stawiał opór, dopiero w 3 rundzie udało się idealnie trafić latającym kolanem i go znokautować. Jest to moje drugie złoto w K-1, obroniłem tytuł sprzed roku. Jest to drugi złoty medal w tym roku, pierwszy zdobyłem w Low Kicku miesiąc wcześniej.
Michał Grzesiak: - Jeśli chodzi o występ w mistrzostwach, stoczyłem jedna walkę o wejście do strefy medalowej z Jakubem Szmajdą z klubu Smok Toruń. Była to trudna walka, bo zawodnik był bardzo silny fizycznie, jednak udało się wygrać przed czasem w drugiej rundzie przez mocne low kicki. Do pozostałych dwóch walk moi przeciwnicy nie wyszli ze względów zdrowotnych. Jest to moje pierwsze mistrzostwo w K-1 w PZKB. W tym roku udało się jeszcze zdobyć złoto na MP w Kick Light.
Szymon Mątewski: - Cieszę się, że wywalczyłem tytuł Mistrza Polski K-1. Jest to moja faworyzowana formuła kickboxingu. W zawodach PZKB uczestniczę stosunkowo krótko z uwagi na czasowe zamieszkanie w Holandii, gdzie również toczyłem walki w K-1. Pomimo krótkiego stażu wygrałem 8 walk, przegrałem jedną na turnieju międzynarodowym w Słowacji. Turnieje mistrzowskie zawsze niosą za sobą wysoką skalę trudności, jeśli chodzi o PZKB wygrałem Polish Open w 2022 roku, jestem brązowym medalista Slovak Open 2023, wygrałem kilka walk ligowych i jestem aktualnym Mistrzem Polski K-1.
Maciej Grabski: - W walce finałowej miałem spotkać się z klubowym kolegą Danielem Strzemińskim. Zdecydowaliśmy wspólnie z trenerami, że nie będziemy toczyć tej walki i o finalnym wyniku zdecydowało losowanie. Bilans walk w w amatorskim K-1 to 25-5, a licząc wszystkie formuły wynosi 35-9. W przeszłości zdobyłem jeszcze jedno złoto w tej formule w 2018 roku jako junior starszy.

Turniej w Kartuzach zapowiadał się wymagająco ze względu na sporą liczbę zawodników w naszej kategorii wagowej - 21. Z walki na walkę czułem się coraz lepiej, zacząłem realizować założenia wyznaczone przez trenerów, co poskutkowało dobrym wynikiem.

➡️ Wyniki MP K-1 Seniorów:
+91kg Robert Dochód (Kickboxing Team Sejny) - Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie) wo
-91kg Michał Grzesiak (Center-Team Odolanów) - Konrad Delekta (KS Gym Fight Wrocław) wo
-86kg Karol Łasiewicki (Fight Academy Ostrołęka) - Dominik Cinal (Paco Team Mysłowice) 3:0
-81kg Bartosz Dołbień (KS Sparta Gym Warszawa) - Dominik Kaleta (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) wo
-75kg Maciej Grabski (Aligatores FC Warszawa) - Daniel Strzemiński (Aligatores FC Warszawa) wo
-71kg Szymon Mątewski (Stowarzyszenie Fight Club Knurów) - Kamil Dychała (UKS Korio Gym Ruszów) wo
-67kg Konrad Kamiński (Legia Fight Club Warszawa) - Jakub Tymiński (Hunter Gym Bydgoszcz) 2:1
-63,5kg Wojciech Urbanowicz (KS Pretorium Poznań) - Adrian Maliński (KSW Przypis Team Świebodzin) RSC 2
-60kg Michał Gołębiowski (Max Boxing Klub Nowe Miasteczko) - Jan Wojciechowski (Fight Gym Lublin) KO 3
-57kg Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła) - Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice) 3:0
-54kg Kacper Dąbrowski (Iron Gym Wrocław) - Kamil Furgoll (JFC Zabrze) KO 3
+70kg Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk) - Marta Treder (Złomiarz Team Gdańsk) 3:0
-70kg Marta Janikowska (KS Pretorium Poznań) - Kamila Bałanda (Champion Gdańsk) 3:0
-65kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa) - Natalia Jęczek (Paco Team Mysłowice) 3:0
-60kg Patrycja Płonka (UKS Korio Gym Ruszów) - Magdalena Murawska (Hunter Gym Bydgoszcz) 3:0
-56kg Justyna Krosta (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) - Karina Pioch (Rebelia Kartuzy) KO 2
-52kg Martyna Gasińska (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) - Oliwia Kramarz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0
-48kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) - Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk) 3:0
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL