Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

"Prolegomena kickboxingu" tytuł brzmi naukowo ale pozycja ta jest dla każdego

01.03.2024
"Prolegomena kickboxingu" tytuł brzmi naukowo ale pozycja ta jest dla każdego
"Prolegomena kickboxingu" tytuł brzmi naukowo ale pozycja ta jest dla każdego
Autor książki dr Amadeusz Kwiatkowski:

Cyt: Mam nadzieję, że treści w niej zawarte wzbogacą Twoją wiedzę na temat kickboxingu. Dla mnie kickboxing od wielu lat jest sposobem na życie. Na początku była pasja. Od pasji wszystko się zaczyna, potem kickboxing stał się moją pracą i nieodłączną częścią mojego życia. Kierując się chęcią rozwoju tej pięknej dyscypliny chce się podzielić z Tobą moimi doświadczeniami jakie zdobyłem podczas mojej (skromnej i krótkiej) kariery zawodniczej oraz tej bardziej bogatej trenerskiej czy naukowej. Wszystkie treści zawarte w niniejszej książce oparte są albo na moich osobistych doświadczeniach albo na wiedzy naukowej. Wydaje mi się, że połączenie doświadczenia z aktualnymi doniesieniami naukowymi przynoszą najlepsze efekty. Chce Ci pokazać, jak wygląda trening kickboxingu na poszczególnych etapach szkolenia. A jeśli jesteś trenerem być może troszkę wzbogacić Twoją wiedzę lub odświeżyć pamięć o niektórych kwestiach. Prolegomena to inaczej „wstęp”, „wprowadzenie”. Zdaję sobie sprawę, że treści poruszone w niniejszej książce nie wyczerpują w pełni poszczególnych zagadnień a są jedynie wstępem do tego czym jest kickboxing. Być może w przyszłości powstaną bardziej szczegółowe pozycje. Być może i ja podejmę się tego zadania. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować Pani mgr Marcie Sech, psycholog sportu za pomoc w przygotowaniu rozdziału o psychologii w kickboxingu. Pisałem tę książkę z zamysłem pokazania piękna kickboxingu i dostępności tego sportu dla każdego niezależnie od wieku, płci czy sprawności fizycznej. Ale ostrzegam… kickboxing wciąga na całe życie…, więc przemyśl to zanim pójdziesz na pierwszy trening… :)

Książka ta, jak mówi sam tytuł, jest krótkim wstępem do bardzo obszernego tematu. Pisana była z zamysłem pokazania kickboxingu jako nowoczesnego sportu dla każdego. W kilku elementach jest to książka nowatorska na światową skalę np. w kwestii treningu dla dzieci.

Znajdą tam Państwo rozdział o historii, organizacji klubu i treningów, periodyzacji treningowej na poszczególnych etapach szkolenia, psychologii i wiele więcej.
"Prolegomena kickboxingu" adresowana jest do zawodników, rodziców, kibiców, sympatyków kickboxingu ale też każdy początkujący instruktor dowie się czegoś ciekawego a każdy doświadczony trener będzie miał okazję do odświeżenia podstawowej wiedzy.

Książka posiada pozytywne recenzje prof Tadeusza Ambrożego z Krakowskiego AWF oraz Pana Jerzego Bassy vc prezesa PZKB.
Obecnie książkę można nabyć w większych księgarniach internetowych. Niedługo ma pojawić się w Empiku.

Przykładowe linki do zakupu wspomnianej pozycji:
i inne...
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL