Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski w K-1 Rules: faworytki utrzymały pozycje na najwyższym stopniu podium!

25.04.2024
Mistrzostwa Polski w K-1 Rules: faworytki utrzymały pozycje na najwyższym stopniu podium!
Mistrzostwa Polski w K-1 Rules: faworytki utrzymały pozycje na najwyższym stopniu podium!
Aż pięć kickboxerek w rywalizacji seniorek obroniło tytuły Mistrzyń Polski w formule K-1. W tej grupie była Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate), która w poprzednim roku zwyciężyła w kategorii -48kg, a teraz w -52kg. Dodatkowo w Węgrowie (woj. mazowieckie) została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

W walce o złoto podczas Gali Finałowej Dominika Chylińska wygrała z Oliwią Kramarz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0.

Po zawodach Dominika Chylińska powiedziała: - Po Mistrzostwo Polski w tej formule sięgnęłam po raz czwarty w karierze seniorskiej. Każdy turniej ma swoją specyfikę, ten nie należał do najprostszych z racji tego, że zmieniłam kategorię wagową. Stoczyłam w sumie trzy walki, finałową wygrałam pewnie 3:0 z Oliwią Kramarz z Legnicy. Było to nasze pierwsze starcie, wcześniej walczyłyśmy w różnych kategoriach. Kolejnym wyzwaniem będzie Puchar Świata w Budapeszcie, natomiast głównym startem w tym roku Mistrzostwa Europy, będące eliminacjami do The World Games.

Złote medale wywalczone przed rokiem w Kartuzach zachowały także: +70kg Oliwia Gajewczyk (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk), -70kg Marta Janikowska (Klub Sportowy Pretorium Poznań), -65kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa), -56kg Justyna Krosta (Niepołomicki Klub Karate Kyokushin).

- To już mój 6 tytuł mistrzowski w formule K-1. Niestety walkę finałowa wygrałam walkowerem. W poprzednich latach zawsze miałam więcej walk, w tym roku wyszło tak jak wyszło i niestety nie udało mi się zawalczyć. Co do dalszych startów to najprawdopodobniej będzie to Puchar Świata w Budapeszcie - stwierdziła Oliwia Gajewczyk.

Z kolei Aleksandra Niewiadomska przyznała: - Tytuł Mistrzyni Polski w K-1 zdobyłam po raz czwarty. Nie jest to najtrudniej wywalczony tytuł pod kątem samych walk, ponieważ toczyłam o wiele cięższe turnieje. Ale sam proces przygotowań był jednym z bardziej wymagających, ale dzięki temu czuję, że zrobiłam najlepszą formę pod względem fizycznym, technicznym i mentalnym. Walka finałowa przebiegała cały czas pod moją kontrolą, półfinałową skończyłam wcześniej, więc miałam jeszcze spory zapas energii. Wcześniej już spotkałyśmy się z moją przeciwniczką Darią Woźniak w ringu, więc wiedziałam czego mogę się spodziewać. Jestem usatysfakcjonowana kolejnym tytułem mistrzowskim i mogę teraz skupić się na ważniejszych startach międzynarodowych. W połowie czerwca będziemy jechać na Puchar Świata do Budapesztu, a w listopadzie najważniejszy cel, czyli mistrzostwa Europy w Grecji.

W seniorach najlepszym kickboxerem wybrano Dominika Cinala (Paco Team Mysłowice), triumfatora rywalizacji w kategorii -75kg.

Tytuły mistrzów kraju z 2023 roku obronili: +91kg Robert Dochód (KICKBOXING TEAM SEJNY), -60kg Michał Gołębiowski (MAX BOXING KLUB Nowe Miasteczko) i -57kg Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła).

Robert Dochód znokautował w 2 rundzie Mateusza Dzika (Viktoria Szydłowiec), Michał Gołębiowski pokonał Jana Wojciechowskiego (Fight Gym Lublin) 3:0, a Piotr Woźniak wygrał z Kacprem Dąbrowskim (Iron Gym Wrocław) 3:0.

- To mój trzeci tytuł mistrza Polski w K-1. Każde z tych mistrzostw były tak samo ciężkie. Jeśli chodzi o finał, to była moja pierwsza walka z Mateuszem Dzikiem, a pojedynek przebiegł po mojej myśli, celnie punktowałem w pierwszej rundzie. W przerwie dostałem uwagi od trenerów, które wykonałem i znokautowałem mojego przeciwnika w drugiej rundzie. Następny start planuje w czerwcu na Pucharze świata w Budapeszcie - powiedział Robert Dochód.

W Mistrzostwach Polski K-1 Rules Juniorów i Seniorów w podwarszawskim Węgrowie (organizator: WKS SFINKS Węgrów, patronat: Polski Związek Kickboxingu) startowało 338 zawodniczek i zawodników ze 102 klubów, w tym 118 kickboxerów i 43 kickboxerski w seniorach.

Powody do radości mieli m.in. kibice klubu Smok Toruń, bowiem Mateusz Białecki został Mistrzem Polski K-1 w wadze -67 kg. Po długiej przerwie toruński klub ma Mistrza Polski Seniorów w K-1, ostatni był Łukasz Rambalski, który dziś pracuje z Witoldem Kostką w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski K-1.

Po turnieju mówili:

Jakub Tymiński (-71kg, Hunter Gym Bydgoszcz): - Jest to mój pierwszy tytuł Mistrza Polski w K-1, wcześniej dwukrotnie wygrywałem Mistrzostwa Polski w Low Kicku. Walka finałowa z Mateuszem Foltynem była wyrównana, nie mogłem do końca wejść w swój rytm, więc postawiłem na krótkie akcje, które finalnie dały mi zwycięstwo. Nigdy wcześniej nie walczyliśmy, ale wielokrotnie ze sobą sparowaliśmy na obozach i konsultacjach kadry. Aktualnie chwila odpoczynku, a następne plany startowe będą ustalone na bieżąco.

Kamila Gołębiewska (-48kg, Fight Club Radzymin): - Złoto wywalczone w miniony weekend w Węgrowie jest moim drugim w K-1. Poprzednio tytuł mistrzowski zdobyłam w 2022 roku. Walki w drodze po złoto były niezwykle zacięte, toczone w wysokim tempie, żadna z przeciwniczek do samego końca nie chciała ustąpić pola. Z moją finałową rywalką Martyną Czuchraj spotkałyśmy się miesiąc temu w półfinale Mistrzostw Polski Low Kick, gdzie również to moja ręką powędrowała do góry. Jeśli chodzi o dalszą część sezonu to bardzo chciałabym dalej startować i reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, w tym na Mistrzostwach Europy. Jednak, z uwagi na kwestie regulaminowe, nie zależy to ode mnie i w chwili obecnej czekamy na zgodę WAKO na mój start.

Natalia Stelmowska (-60kg, Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków): - Po Mistrzostwo Polski w formule K-1 sięgnęłam po raz drugi, trzecim tytułem było Mistrzostwo Polski K1 Pro-am. Z żadną z zawodniczek nie miałam okazji spotkać się wcześniej i każda z nich postawiła zupełnie inne warunki. Myślę, że we wszystkich trzech walkach zachowałam zimna głowę i trzymałam się założonego planu. W finale spotkałam się z doświadczoną zawodniczką Martą Chojnowską, uważam że w pełni kontrolowałam walkę, mimo że zakończyła się przez dyskwalifikację w trzeciej rundzie. Najbliższym planem startowym jest czerwcowy Puchar Świata w Budapeszcie.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w portugalskiej Albufeirze polscy kickboxerzy zdobyli 7 medali (0-2-5) w formule K-1 Rules. Srebrne medale wywalczyli: -70kg Marta Janikowska (KS Pretorium Poznań) i -81kg Bartosz Dołbień (Sparta Gym Warszawa), zaś brązowe: -48kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate Oświęcim), -65kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa), +70kg Oliwia Gajewczyk (Thor Szkoła Walki Ełk), -54kg Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice) i +91kg Robert Dochód (Kickboxing Team Sejny).

Wyniki Mistrzostw Polski
K-1 Rules – seniorzy, zwycięzcy na pierwszym miejscu:

Mężczyźni:
+91kg Robert Dochód (KICKBOXING TEAM SEJNY) - Mateusz Dzik (Viktoria Szydłowiec)
-91kg Mateusz Zasada (KS Gym Fight Wrocław) - Dominik Wawrzaszek (Fighter Wrocław)
-86kg Dawid Uzarczyk (Gladiators Kick boxing Bełchatów) - Kacper Bieliński (MAX BOXING KLUB Nowe Miasteczko)
-81kg Patryk Mielniczuk (Uniq Fight Club Warszawa) - Krzysztof Kamiński (Skierniewicki Klub Karate Kyokushinkai, Skierniewice)
-75kg Dominik Cinal (Paco Team Mysłowice) - Dawid Siek (KS Sporty Walki Piła)
-71kg Jakub Tymiński (Hunter Gym Bydgoszcz) - Mateusz Foltyn (Klub Sportowy Pretorium Poznań)
-67kg Mateusz Białecki (SMOK Toruń) - Marcin Kasprzak (Kickboxer Wrocław)
-63.5kg Patryk Herdzina (Stowarzyszenie FIGHT CLUB Knurów) - Wojciech Urbanowicz (KS Czerwony SMOK Poznań)
-60kg Michał Gołębiowski (MAX BOXING KLUB Nowe Miasteczko) - Jan Wojciechowski (Fight Gym Lublin)
-57kg Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła) - Kacper Dąbrowski (Iron Gym Wrocław)
-54kg Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice)

Kobiety:
+70kg Oliwia Gajewczyk (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk) - Dominika Hościło (Fight Gym Lublin)
-70kg Marta Janikowska (Klub Sportowy Pretorium Poznań) - Julia Borowska (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica)
-65kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa) - Daria Woźniak (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica)
-60kg Natalia Stelmowska (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków) - Marta Chojnoska (Paco Team Mysłowice)
-56kg Justyna Krosta (Niepołomicki Klub Karate Kyokushin) - Natalia Dulian (X Fight Piaseczno)
-52kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) - Oliwia Kramarz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica)


-48kg Kamila Gołębiewska (Fight Club Radzymin) - Martyna Czuchraj (UKS KORIO GYM RUSZÓW).

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL