Fundacja Mistrzom Sportu
Masters
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych: wysoka frekwencja i bardzo dobre walki w Nowej Dębie

17.09.2024
Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych: wysoka frekwencja i bardzo dobre walki w Nowej Dębie
Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych: wysoka frekwencja i bardzo dobre walki w Nowej Dębie
Utytułowani kickboxerzy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, wzięli udział w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Nowej Dębie w powiecie tarnobrzeskim (województwo podkarpackie). Rywalizacja odbywała się w formułach: K-1, Kick Light i Pointfighting.

Nie brakowało bardzo dobrych walk, wygranych faworytów, ale i niespodzianek. Walczyli bardzo doświadczeni zawodnicy i zawodniczki, mieliśmy też powroty „po latach”. Pokazało się sporo młodych osób związanych ze służbami mundurowymi.

- Po trzynastu latach niestartowania w kickboxingu znów stanęłam na najwyższym stopniu podium, a do tego zostałam wybraną najlepszą zawodniczką w K-1 – cieszyła się Sandra Kruk.

Z kolei Ewa Bulanda, związana z kickboxingiem od prawie 20 lat, przyznała: - Turniej w Nowej Dębie kończę z dwoma złotymi medalami i jednym srebrem. Wywalczyłam 30 tytuł Mistrzyni Polski w swojej "karierze" kickboxerskiej.

Wyróżnieni kickboxerzy: Pointfighting Daria Lipka i Adrian Durma, Kick light Karolina Mielcarek i Michał Judt, K-1 Sandra Kruk i Robert Dochód.

Sędzią głównym był Jerzy Bassa, kierownikiem ringu Maciej Bajtel i planszy Arleta Oleksy.

Powiedzieli po zawodach:

Robert Dochód - Start w Nowej Dębie traktowałem jako kontrolny przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Grecji. Toczyłem pojedynki w formule K-1, łącznie trzy, dwa eliminacyjne wygrałem na punkty, a finałowy przez nokaut w drugiej rundzie. Wszystkie walki były wymagające, najtrudniej było wejść w turniej i zawalczyć pierwszą. Później z walki na walkę się rozkręcałem. Na MP WP i SM z roku na rok poziom jest coraz wyższy, jest coraz więcej mocnych zawodników. Impreza jest dobrze zorganizowana i niczym nie odbiega od mistrzostw Polski. Kolejnym moim startem są mistrzostwa Europy w listopadzie.

Jakub Gałan - Co do samych zawodów, organizacja na wysokim poziomie, startowałem w kategorii do -69kg w Pointfighting oraz w Kick Light. W Pointfightingu stoczyłem dwa pojedynki, półfinałowy z reprezentantem Polskiej Policji wygrywając 11-6, następnie finał z przedstawicielem SOP-u zwyciężając przez RSC w drugiej rundzie. To zdecydowanie była formuła, w której poszło mi najlepiej, przy czym poziom walk był wysoki. W Kick light musiałem uznać wyższość w ćwierćfinale późniejszego finalisty mojej kategorii, funkcjonariusza Straży Granicznej. Jeśli chodzi o porównanie, wydaje mi się, że jest tu czasami wyższy poziom niż na zawodach „cywilnych”, ponieważ jednak mundurowi często mają większe doświadczenie. Zazwyczaj na zawody jeżdżą osoby, które miały już sporo do czynienia z walkami w różnym formułach. Zawody były zorganizowane na medal, a poziom innych zawodników był wręcz widowiskowy. W tym roku w listopadzie czekają mnie jeszcze pierwsze Mistrzostwa Świata służb mundurowych w Turcji, na których będę miał możliwość pojechać i na 100 procent chciałbym wykorzystać szansę, tym samym promując ten piękny sport w mojej jednostce w Wałczu, ponieważ jestem jednym z niewielu, a może i jedynym który startuje w zawodach kickboxingu.

Maciej Pasternak - Był to mój pierwszy start, jeśli chodzi o ringi kickboxingu. Uważam, że pokazałem się z bardzo dobrej strony wygrywając kategorię K-1 75 kg seniorów. Zwyciężyłem w dwóch walkach. Pierwsza 3:0 na pkt, druga zaś w trzeciej rundzie przez KO po low kicku. Niestety do walki finałowej nie doszło ze względu na rezygnację ze strony przeciwnika. Jeśli chodzi o poziom sportowy, uważam za bardzo wysoki. Mocni, twardzi, chęci do wymian przeciwnicy. Teraz czas na tydzień odpoczynku i oczekiwanie kolejnych wyzwań.

Piotr Kołakowski - Turniej z roku na rok rośnie w siłę i pojawiają się na nim coraz lepsi zawodnicy. Wśród mundurowych nie brakuje utytułowanych kickboxerów, dzięki czemu rywalizacja stoi na wysokim poziomie. Start uważam za udany. Do Nowej Dęby pojechałem głównie w formie sparingowej. Nie było tam walk w mojej czołowej formule, czyli Light contact. Stoczyłem 3 walki w Pointfighting, gdzie zwyciężyłem w kategorii -84 kg. Najtrudniej walczyło mi się w finale, gdyż rywal był wyższy i dobrze z tego korzystał. Rozegrałem pojedynek taktyczne i w ostatniej rundzie wyszedłem na prowadzenie ośmiopunktowe, co dało mi pewne zwycięstwo. W Kick light zakończyłem rywalizację w pierwszym pojedynku. Przegrałem niejednogłośnie na punkty. Nie kopałem niskich kopnięć już bardzo długo, co w największej mierze zadecydowało o wyniku. Ogromne brawa należą się organizatorom, gdyż wykonują świetną robotę. Oby tak dalej.

Paweł Mikołajczak - Jadąc prawie 8 godzin do Nowej Dęby, bałem się o poniedziałkowy poranek, który miałem już umówiony na kolejny kurs w ramach szkolenia PSP. Jednak turniej przebiegł na tyle sprawnie, że na spokojnie wróciliśmy. Duże brawa dla organizatorów, za to że już około południa szykowaliśmy się do powrotu. Co do skali trudności, myślę że jest porównywalna do normalnych otwartych mistrzostw Polski. Bardzo często czołowi polscy zawodnicy, to właśnie mundurowi. Gdy zobaczyłem po losowaniu Piotrka Kołakowskiego w mojej drabince z drugiej strony to spodziewałem się, że będą dwa ciężkie finały. W 2022 roku udało mi się wygrać mundurowe MP, więc mało skromnie w tym roku również liczyłem na złote krążki.
Najcięższą walką w poincie okazała się pierwsza. Łukasz był szybki i dobry technicznie. Była to moja pierwsza walka po długiej przerwie i stres dał o sobie znać. Finalnie udało mi się wygrać, ale chyba tą walkę wskazał bym jako najbardziej wymagającą. Co ciekawe finał z Piotrkiem przegrałem, ale wyszedłem do niego już zdecydowanie bardziej rozluźniony i bawiłem się dużo lepiej. A właśnie o to w tym chodzi, żeby kończyć walki w dobrym humorze i fajnej atmosferze.
W Kick light ku mojemu zdziwieniu Piotr Kołakowski odpadł w ćwierćfinale, a jako że bardziej lubię walkę ciągłą to liczyłem na rewanż w tej formule. Stoczyłem łącznie dwie walki, ćwierćfinałową i finałową. Do półfinału niestety przeciwnik nie wyszedł z powodu kontuzji. Przeciwnicy w Kick Light myślę, że spokojnie by sobie poradzili w rywalizacji na otwartych MP, gdyż byli mocni.
Czym bym chciał się pochwalić najbardziej to drużyną z Wałcza. W tamtym roku niestety nam się nie udało, jednak w tym dopięliśmy swego i udało się namówić dwójkę policjantów, Przemka i Darię z naszego klubu. Dodatkowo Anię ze 104 batalionu w Wałczu. Razem zdobyliśmy 8 medali. Kickboxing w naszym mieście bardzo fajnie się rozwija. Za rok planujemy wystartować jako jedną drużyna, wałecka mundurówka. Kto wie, może uda się zebrać jeszcze więcej pasjonatów kickboxingu i zagrozić policji w ich drużynowej dominacji.

Konrad Furmanek - Bardzo dobrze czułem się w tych mistrzostwach, byłem pewny siebie, choć wiedziałem, że konkurencja będzie duża. Łącznie miałem stoczyć 8 pojedynków, niestety stoczyłem tylko 6 ponieważ dostałem „niechciane prezenty” od przeciwników i nie wyszli do walki. Zawsze z takich imprez chcę wyciągnąć jak najwięcej doświadczenia, dlatego startuję w każdej możliwej formule. Najtrudniejsza była walka z doświadczonym i utytułowanym Piotrem Sokołem, który postawił bardzo dobre warunki godne finału K-1. Daliśmy dobrą techniczną, twardą walkę. Moim kolejnym startem będą Mistrzostwa w Turcji i tam będę chciał godnie reprezentować Polskę i przywieźć najwyższe trofeum do ojczyzny.

Mateusz Furman - Na MP Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu stoczyłem tylko dwie walki. Pierwsza odbyła się w formule Kick light, przegrałem z późniejszym zwycięzcą kategorii Pawłem Kłoczewiakiem. Przeciwnik był dla mnie bardzo wymagający, gdyż wywodzi się z formuł planszowych, natomiast ja z ringowych. Od początku czułem, że walka nie układa się po mojej myśli, a rywal bardzo dobrze czuje się na planszy. Moją wiodącą formułą jest K-1. Na początku w mojej kategorii -67 kg zapisało się ośmiu zawodników, niestety w piątek wieczorem okazało się, iż z całej ósemki zostało nas trzech. Przeszedłem wolnym losem do finału, który wygrałem przez RSC w 3 rundzie i tak zostałem Mistrzem Polski. Przygotowania przebiegły pomyślnie, sam byłem gotowy stoczyć więcej walk, lecz niestety nie mam wpływu na ich liczbe, a tylko na moje przygotowania. Osobiście nie odczuwam różnicy pomiędzy tymi Mistrzostwami, a zwykłymi Mistrzostwami Polski. Aktualnie nie mam zaplanowanych kolejnych startów. Liczę, że wkrótce otrzymam kolejną propozycję walki zawodowej.

Szymon Kałużny - Uważaj swój start za udany, ponieważ obroniłem tytuł z poprzedniego roku. Walki poszły tak jak je widziałem i bez żadnej kontuzji, więc idealnie. Każdy pojedynek był wymagający, bowiem wszyscy rywale reprezentowali wysoki poziom. Śmiało można stwierdzić, że poziom na Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych jest bardzo zbliżony do "zwykłych" Mistrzostw Polski. Z roku na rok ten poziom wzrasta, co widzę, gdyż nie był to mój pierwszy start na tych zawodach. Dzięki temu walki stają się ciekawsze i atrakcyjniejsze. Plany na kolejne starty w moim przypadku to Polish Open w Węgrowie, a później Mistrzostwa w Turcji, wiec końcówka roku zapowiada się mocno!

Sylwester Trębiński – To było super wspaniałe wydarzenie. Wziąłem udział we wszystkich trzech formułach. Mogę dodać do swojej kolekcji dwa tytuły Mistrza Polski - Kick light i Pointfighting - oraz 3 miejsce w K-1 w królewskiej kategorii "Open". Organizacja Mistrzostw była na bardzo wysokim poziomie, wszystko przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. A dzięki transmisji na żywo wielu moich przyjaciół i fanów mogło oglądać nasze walki. Ze wszystkich walk jestem w miarę zadowolony, a moją jedyną przegraną walką była w K-1 z Szymonem Bajorem. Jest to jeden z najlepszych zawodników w kraju, więc przegrać z nim to żaden wstyd. Na pewno poprawię popełnione błędy i następnym razem ich nie będzie.

Wyniki, na pierwszy miejscu zwycięzcy:

K-1 Rules, seniorzy
+91kg Robert Dochód (16 Dywizja Zmechanizowana) - Szymon Bajor (Reprezentacja Polskiej Policji)
-91kg Grzegorz Lenart (Reprezentacja Polskiej Policji) - Krzysztof Stawiarski (5 Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach)
-86kg Łukasz Stąpór (Reprezentacja Polskiej Policji) - Błażej Cisłowski (OSP Sianów)
-81kg Konrad Furmanek (Państwowa Straż Pożarna Międzychód) - Piotr Sokół (6 Batalion Dowodzenia Kraków - 6BPD)
-75kg Maciej Pasternak (OSP Sianów) - Patryk Korycki (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych)
-71kg Szymon Kałużny (JW4495) - Dawid Pasternak (Reprezentacja Polskiej Policji)
-67kg Mateusz Furman (Nadodrzański Oddział Straży Granicznej) -
Kacper Maroń (5 Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach)
-63.5kg Marcel Gała (JW 5324) - Dominik Matusz (6 Batalion Dowodzenia Kraków - 6BPD)
-60kg Rafał Dawid (15 Brygada Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu) - Kajetan Trebnio (1 Warszawska Brygada pancerna BZ Biała Podlaska)

+70kg Oliwia Gajewczyk (16 Pułk Saperów JW 1460) - Magdalena Witak (5 pdow Rząska)
-65kg Dominika Filec (5 Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach) - Weronika Olszyniak (5 pdow Rząska)
-60kg Sandra Kruk (9 Olsztński Batalion Dowodzenia) - Ewelina Woźniak (Reprezentacja Polskiej Policji)
-56kg Żaneta Cieśla (16 Pułk Logistyczny w Elblągu) - Alicja Celmer (8K-PBOT, 81 blp Toruń)
-52kg Patrycja Kasperska (19 Brygada Zmechanizowana w Lublinie) - Marzena Woźniak (17wbz)
-48kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji) - Paulina Kasperska (19 Brygada Zmechanizowana w Lublinie)

Kick light, weterani: zwycięzcy +94kg Daniel GACZYŃSKI (6 BATALION DOWODZENIA SIŁ POWIETRZNYCH ŚREM), -94kg Grzegorz Skrzęta (Reprezentacja Polskiej Policji), -84kg Daniel Neubauer (KM PSP Mysłowice), -74kg Daniel Żak (Reprezentacja Polskiej Policji)

Kick light, seniorzy
+94kg Sylwester Trębiński (Służba Ochrony Państwa) - Rafał Lachowicz (Reprezentacja Polskiej Policji)
-94kg Kamil Duszyński (6 BATALION DOWODZENIA SIŁ POWIETRZNYCH ŚREM) - Łukasz Kowalski (15 Brygada Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu)
-89kg Michał Judt (Reprezentacja Polskiej Policji) - Michał Ślęzak (Reprezentacja Polskiej Policji)
-84kg Paweł Mikołajczak (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu) - Alan Ziemianek (PSP Sztum)
-79kg Konrad Furmanek (Państwowa Straż Pożarna Międzychód) - Filip Kruszczak (17wbz)
-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu) - Marcin Majewski (22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie)
-69kg Paweł Kłoczewiak (OSP Gronowo Elbląskie) - Grzegorz Mielnik (NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej)
-63kg Rafał Krasuski (Reprezentacja Polskiej Policji)

+70kg Joanna Pietras-Mięsak (Reprezentacja Polskiej Policji) - Magdalena Witak (5 pdow Rząska)
-65kg Karolina Mielcarek (Dywizjon Okrętów Podwodnych Gdynia) -
Anna Kacperska (104 batalion logistyczny w Wałczu)
-60kg Ewelina Woźniak (Reprezentacja Polskiej Policji)
-55kg Alicja Celmer (8K-PBOT, 81 blp Toruń) - Marzena Woźniak (17wbz)
-50kg Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji) - Daria Lipka (Reprezentacja Polskiej Policji)

Pointfighting, weterani, zwycięzcy: +94kg Mateusz Koczmara (Reprezentacja Polskiej Policji), -94kg Piotr Maślanka (STRAŻ POŻARNA - OSP BRWILNO), -84kg Daniel Neubauer (KM PSP Mysłowice), -74kg Daniel Żak (Reprezentacja Polskiej Policji)

Pointfighting, seniorzy
+94kg Sylwester Trębiński (Służba Ochrony Państwa) - Mateusz Woźniak (15 Brygada Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu)
-94kg Grzegorz Lenart (Reprezentacja Polskiej Policji) - Łukasz Kowalski (15 Brygada Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu)
-89kg Dariusz Szczerbiński (Reprezentacja Polskiej Policji) - Paweł Mika (5 pdow Rząska)
-84kg Piotr Kołakowski (Wojsko Polskie) - Paweł Mikołajczak (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu)
-79kg Przemysław Sułkowski (Służba Ochrony Państwa) - Konrad Furmanek (Państwowa Straż Pożarna Międzychód)
-74kg Adrian Durma (Państwowa Straz Pożarna w Elblągu) - Denis Gierat (Reprezentacja Polskiej Policji)
-69kg Jakub Gałan (100 Batalion Łączności Jw4092) - Daniel Zwada (Służba Ochrony Państwa)

+70kg Joanna Pietras-Mięsak (Reprezentacja Polskiej Policji) - Monika Smętek-Słaby (OSP Korzenna)
-65kg Natalia Kasprzycka (Reprezentacja Polskiej Policji) - Weronika Olszyniak (5 pdow Rząska)
-60kg Ewelina Woźniak (Reprezentacja Polskiej Policji)
-55kg Marzena Woźniak (17wbz)
-50kg Daria Lipka (Reprezentacja Polskiej Policji) - Ewa Bulanda (Reprezentacja Polskiej Policji)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL