OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Nagrody HEROS 2023 Polskiego Związku Kickboxingu - laureaci spotkali się w Węgrowie

15.10.2024
Kickboxerzy, w tym niepełnosprawni, trenerzy, sędziowie, organizatorzy imprez i inne osoby ze środowiska zostały wyróżnione nagrodami HEROS 2023 Polskiego Związku Kickboxingu. Wręczone zostały w Węgrowie (mazowieckie) przez Piotra Siegoczyńskiego, prezesa PZKB podczas międzynarodowego turnieju Polish Open.

Zawodnikami i zawodniczkami roku zostali: formuły planszowe - Filip Chmera, Paulina Stenka, formuły ringowe - Robert Krasoń, Kacper Śleszyński, Kinga Szlachcic, walki zawodowe - Bartosz Muszyński, sport niepełnosprawnych – Paweł Kaleta. Nadziejami roku uznano Polę Stołowską, Jakuba Kościelnika i Maxa Kowanka.

Trenerami roku wybrano następujących szkoleniowców: Radosława Laskowskiego, Wojciecha Kiersteina, Leszka Jobsa, Henryka Piwowara, Agnieszkę Horbatiuk.

W pozostałych kategoriach wyróżniono: Sędzia roku - Krzysztof Żychliński, Impreza roku PZKB – Cykl turniejów i gal Duet Fight Night - Tomasz Biernacki, Partner roku – Quanta Cars – Marcin Witkowski, Heros Honorowy - Krzysztof Wieczorek, Zygmunt Różalski, Heros specjalny - Mateusz Niżejewski, Heros „Nagroda Fair Play” - Ryszard Zawistowski.

Robert Krasoń: - Na pewno Heros „powędrował” dla mnie za sukces, jaki odniosłem na Igrzyskach Europejskich Kraków/Małopolska 2023. Bardzo cenna nagroda, jestem mocno wdzięczny Prezesowi i całej kapitule, jest to mój drugi Heros.

Kacper Śleszyński: - O przyznaniu HEROSA zadecydowały moje wyniki sportowe, a przede wszystkim zdobycie tytułu Mistrza Europy. To dla mnie ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że te mistrzostwa były wyjątkowo wymagające, a poziom rywalizacji bardzo wysoki. Oprócz tego, udało mi się zdobyć także wyróżnienie najlepszego zawodnika mistrzostw, co świadczy o docenieniu nie tylko samego wyniku, ale też mojego zaangażowania i ciężkiej pracy. To mój pierwszy HEROS, co czyni tę nagrodę jeszcze bardziej wyjątkową. To wyróżnienie jest dla mnie ogromną motywacją do dalszej pracy. Dziękuję Prezesowi Piotrowi Siegoczyńskiemu za docenienie mojej determinacji, wytrwałości i pasji do kickboxingu. Chciałbym również podziękować mojemu trenerowi Patrykowi Zaborowskiemu, który włożył całe serce w moje przygotowanie. Bez jego wiedzy i poświęcenia ten sukces nie byłby możliwy.

Paulina Stenka: - Heros 2023 zawodniczki roku formuły planszowej – to wyróżnienie zostało mi przyznane za Mistrzostwo Świata w Portugalii. Jest mi niezmiernie miło, że zostałam wyróżniona szczególnie, że muszę przyznać, iż zeszły rok był dla mnie bardzo owocny. Jest to moje drugie takie wyróżnienie, pierwsze w 2019 roku za Mistrzostwo Świata Juniorów. Dziękuję bardzo całemu zarządowi Polskiego Związku Kickboxingu za docenienie i wsparcie w dalszym rozwoju.

Kinga Szlachcic: - Szczerze, jestem bardzo miło zaskoczona tym szczególnym wyróżnieniem. Pierwszy raz mam możliwość odbierać tak prestiżową nagrodę od Polskiego Związku Kickboxingu. Ogromnie się cieszę, że moje osiągnięcia poprzedzone ciężka pracą na niezliczonej ilości treningów zostały docenione. Fantastycznie jest budować silną sportową ekipę wraz z pozostałymi nagrodzonymi, którym serdecznie gratuluję. Rok 2023 obfitował w sukcesy. Podium Igrzysk Europejskich, a następnie wywalczony złoty medal Mistrzostw Świata w formule Full Contact oraz obrona tytułów podczas Mistrzostw Polski. Jestem przekonana, że to właśnie powyższe osiągnięcia zakwalifikowały mnie do znalezienia się w gronie wyróżnionych zawodników odbierających nagrody "HEROS 2023". Bardzo dziękuję za tak miłą niespodziankę, która jednocześnie jest wielką motywacją do osiągania sukcesów w bieżącym sezonie startowym.

Max Kowanek: - Według mnie o przyznaniu HEROSA PZKB zadecydowały 3 tytuły Mistrza Polski w formułach ringowych, 1 miejsce na Pucharze Świata, Mistrzostwo Europy oraz 17 walk i 17 wygranych w 2023 roku. To mój pierwszy HEROS Polskiego Związku Kickboxingu.
Spodziewałem się, że mogę otrzymać nagrodę, bowiem 2023 rok był najlepszym w mojej karierze.

Filip Chmera: - To jest pierwszy HEROS, bardzo się cieszę z nagrody. Myślę, że decydujący był wywalczony przeze mnie tytuł Mistrza Świata. Duże przełożenie na nagrodę. Teraz przygotowuję się do Mistrzostw Europy, kolejnego wielkiego turnieju.

Agnieszka Horbatiuk: - Bardzo dziękuję za wyróżnienie, rok 2023 był niezwykle obfity w osiągnięcia Jurajskiej Akademii Sportu. Zostaliśmy Mistrzami Śląska, zwycięzcami Pucharu Polski oraz zdobyliśmy dwa klubowe tytuły Mistrzów Polski kadetów Light Contact oraz Kick Light. To już drugi Heros, w zeszłym roku Jurajska Akademia Sportu została Klubem roku. W 2023 w kickboxingu we wszystkich zawodach krajowych i zagranicznych zdobyliśmy 316 medali: złoto - 108, srebro - 90, brąz - 118). Zawodnicy Jurajskiej Akademii Sportu odnieśli niesamowite sukcesy w kickboxingu, wywalczając następujące tytuły, m.in.: - najlepszy klub Mistrzostw Polski kadetów formuła Light contact, najlepszy klub Mistrzostw Polski kadetów formuła Kick light, najlepszy klub Pucharu Polski w formule Light contact, Klubowi Mistrzowie Śląska.
W roku 2023 reprezentanci Jurajskiej Akademii Sportu otrzymali 14 powołań do Kadry Biało-Czerwonych, Polskiego Związku Kickboxingu, będącego członkiem Światowej Organizacji WAKO, która została oficjalnie włączona do grona sportów olimpijskich.
Na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu Dzieci, Kadetów i Juniorów w Stambule w Turcji wystąpiło pięcioro naszych reprezentantów. Zawodnik Gabriel Ligienza zdobył brązowy medal w kategorii Pointfighting indywidualnie oraz srebrny w kategorii drużynowej. Zawodniczka Sonia Wołowczyk zdobyła medal brązowy. Zawodnicy Daria Ściślicka oraz Szymon Piłka weszli do ćwierćfinału, zajmując 5 miejsce.

Jakub Kościelnik: - Nagroda jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem, i czuje się zaszczycony, że zostałem do niej nominowany. Myślę, że o jej przyznaniu zadecydowało zdobycie Mistrzostwa Europy w ubiegłym roku oraz trzech tytułów Mistrza Polski. Jest to moje pierwsze wyróżnienie HEROS PZKB. W ubiegłym roku mistrzostwo Europy w Full Contact jako junior młodszy +81kg, Mistrzostwo Polski w Full Contact K-1 oraz Light Contact.

Radosław Laskowski: - 2023 to był dobry rok dla Poland Full Contact Team! Zdobyliśmy 8 medali na Mistrzostwach Świata w Portugalii - 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych) - Kinga Szlachcic została Mistrzynią Świata! Wygraliśmy Igrzyska Europejskie w Krakowie, na których wszyscy startujący zawodnicy zdobyli medale 1 złoty i 4 brązowe. Robert Krasoń zostaje Mistrzem Igrzysk Europejskich!
Jak do tego dodać "oddolny" projekt rozwoju Full Contactu, jakim są Sobótki z Full Contactem - których było już 19!, to naprawdę można być zadowolonym ze swoich poczynań.
Dziękuję bardzo za wyróżnienie przez Zarząd PZKB, niestety na gali wręczenia HEROSÓW nie mogłem być, bo prowadziłem zgrupowanie kadry Full Contact przygotowujące do tegorocznych Mistrzostw Europy. Co zdecydowało o przyznaniu tegorocznego HEROSA? Myślę, że moje pełne zaangażowanie w rozwój całej formuły Full Contact nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jestem członkiem WAKO Coach Committee, opiniujemy z kolegami z pięciu innych krajów projekty zmian w WAKO, aby przybliżyć nas do Igrzysk Olimpijskich. A także jeździmy do różnych egzotycznych krajów, by propagować kickboxing, mnie akurat ostatnio oddelegowano do Iraku.

Leszek Jobs: - Od wielu już lat nasza Kadra Seniorów Light Contact Polskiego Związku Kickboxingu jest widoczna na turniejach najwyższej rangi mistrzowskiej i pokazuje się z bardzo dobrej strony. 2023 rok był najlepszym rokiem naszej kadry narodowej, którą wspólnie prowadzimy z Henrykiem Piwowarem od 2017 roku. W Portugalii podczas Mistrzostw Świata nasi kadrowicze wywalczyli 3 złote i 3 brązowe krążki, a drużynowo na 70 krajów uplasowaliśmy się na doskonałym 3 miejscu, co było ogromnym sukcesem reprezentacji Polski Light Contact. Zapewne to zadecydowało, że kapituła doceniła i zdecydowała się właśnie nam przyznać Herosy, z czego jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi. Jest to mój pierwszy Heros, który jeszcze bardziej motywuje mnie do działania i być może jeszcze w przyszłości taki Heros powędruje do moich rąk. Z tego miejsca chciałbym w bardzo szczególny sposób podziękować naszym kadrowiczom, bo to tak naprawę dzięki ich wspaniałej postawie w Portugalii otrzymaliśmy to szczególne wyróżnienie z rąk Prezesa Piotra Siegoczyńskiego i gospodarza Gali Herosów Wojciecha Góreckiego. Gratuluję również pozostałym wyróżnionym podczas Gali przyznania Herosów zawodnikom, trenerom, sędziom i pozostałym wyróżnionym osobom, które wspierają Polski Związek Kickboxingu.

Henryk Piwowar: - Bardzo się cieszę z przyznanego przez zarząd PZKB wyróżnienia. Jest ono wynikiem sukcesu, jaki Kadra Light Contact Seniorów odniosła na Mistrzostwach Świata w Portugalii w listopadzie 2023 roku. Zawodnicy wywalczyli wówczas 3 złote i 3 brązowe medale, plasując się na 3 miejscu medalowej klasyfikacji drużynowej formuły Light Contact. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę fakt, że startowali zawodnicy z 70 krajów. Jest to mój pierwszy HEROS przyznany przez PZKB. Każde takie wyróżnienie jest dla mnie dodatkową motywacją do pracy.