Fundacja Mistrzom Sportu
Masters
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

Mistrzostwa Polski Low Kick w Kamieńsku: 3 złota i 7 finałów KS Gym Fight Wrocław

13.05.2025
Mistrzostwa Polski Low Kick w Kamieńsku: 3 złota i 7 finałów KS Gym Fight Wrocław
Mistrzostwa Polski Low Kick w Kamieńsku: 3 złota i 7 finałów KS Gym Fight Wrocław
W Hali Widowiskowo-Sportowa w Kamieńsku w powiecie radomszczańskim i województwie łódzkim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w formule Low Kick. Najlepszym kickboxerskim klubem okazał się Gym Fight Wrocław. Jego reprezentanci zdobyli 3 złote i 4 srebrne medale.

Organizatorem był PSSW Tom Center Piotrków Trybunalski, a patronat objęli: Polski Związek Kickboxingu i Burmistrz Miasta Kamieńsk. Startowało 112 zawodników i zawodniczek z 52 klubów. Złoto wywalczyli przedstawiciele aż 14 klubów, a na podium z 35.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył Gym Fight Wrocław 3-4-0 przed Rebelią Kartuzy 2-0-2, SKK Kielce 1-2-0, SS Polkon Fight Legnica 1-1-2, Uniq Fight Club Warszawa 1-1-1, Piotrkowską Szkołą Sztuk Walki Tom Center 1-1-0, Ninja Academy Warszawa 1-1-0 i Fighterem Wrocław 1-0-3.

Po złoto z KS Gym Fight Wrocław sięgnęli: -57kg Radosław Sobczyk, -67kg Szymon Gaczyński, -86kg Mateusz Zasada.

- To jest mój 3 złoty medal Mistrzostw Polski w formule Low Kick, pierwszy zdobyłem w 2020 roku w juniorach młodszych, a drugi w 2022 roku w juniorach starszych. Walka finałowa była najbardziej wymagająca, choć każda wymagająca. Ale w pojedynku o złoto przeciwnik postawił najwyżej poprzeczkę. Jeśli chodzi o przebieg, bardzo wyrównana, po pierwszej rundzie był remis, jednak w drugiej uzyskałem przewagę, którą utrzymałem do końca – mówi Szymon Gaczyński. - Był to mój 4 start w tym roku, pierwszy medal – brązowy - zdobyłem na MP Full Contact. Później wystartowałem na Pucharze Polski służb mundurowych i mistrzostwach Polski Kick Light, gdzie zdobyłem dwa złote medale – dodał.

Głównym trenerem reprezentacji kraju w Low Kicku jest siedlczanin Andrzej Garbaczewski: - Podsumowując Mistrzostwa Polski należy wyróżnić dwoje najlepszych zawodników: -56kg Justynę Krostę i -81kg Dominika Kaletę. Justyna stoczyła bardzo dobre walki z Falkiewicz i Kramarz. Przypomnę, że na MP K-1 przegrała finał z Kramarz 1:2, teraz odrobiła lekcję i wygrała. Kaleta stoczył 3 pojedynki, z których 2 zakończył przed czasem i walkower finałowy. Dobra forma i kategoria -81kg zdecydowanie jest lepsza niż -86kg. Na wyróżnienie zasługuje też Radosław Sobczyk -57kg i jego chciałbym sprawdzić na Pucharze Świata na Węgrzech. Chciałem również wyróżnić Dominika Grzędę -91kg, który trzyma się stabilnie w formule Low Kick i wygrywa zdecydowanie swoje pojedynki, zdobywając kolejny tytuł MP seniorów.

Szkoleniowiec kadry zwrócił uwagę na kilka absencji w Mistrzostwach Polski. - Zabrakło kontuzjowanych po ostatnim Pucharze Świata Pawła Koniecznego -71kg, dla mnie nr 1 tej kategorii, i Eryka Niewęgłowskiego -86kg. Paweł stoczył tam 4 pojedynki i w ostatnim złamał duży palec w prawej stopie, ale wygrał i przywiózł Puchar Świata. Eryk w finale Pucharu Świata złamał nadgarstek i niestety nie wyleczył do końca... Będzie jeszcze szansa, aby dokładnie sprawdzić potencjalnych reprezentantów PZKB na Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi 2025. Co do kwalifikacji, będą brane pod uwagę jeszcze wyniki z Pucharu Świata i Pucharu Polski.

Trener Andrzej Garbaczewski dodał: - Cieszę się, że pokazali się dobrze tacy zawodnicy jak Maciej Grabski, Szymon Majewski w -75kg i w kat. -63,5kg Adrian Dziubałtowski i Robert Soboń, który kontuzjowany wyszedł do finału. MP były dobrze sędziowane i bardzo dobrze zorganizowane, z powodu złego termin MP juniorów i młodzieżowców nie daliśmy szansy pokazać się zawodnikom, którzy są w tej drugiej grupie wiekowej. Przypomnę, że w ubiegłym roku wypatrzyłem na MP młodzieżowców Pawła Koniecznego, którego powołałem do kadry seniorów i przyniosło to bardzo dobre wyniki. Przed nami Puchar Świata na Węgrzech, liczę na dobry start w sprawdzianie przed MŚ WAKO 2025.

Warto dodać, że w ubiegłym roku Eryk Niewęgłowski -86kg został Wicemistrzem Europy, a brązowe medale wywalczyli Justyna Krosta -56kg i Dominik Grzęda -91kg. Z kolei na MŚ 2023 brązowe krążki zdobyli: Justyna Krosta i Dominik Grzęda.

- To mój trzeci z rzędu złoty medal w formule low kick, a także drugi tytuł najlepszej zawodniczki. Finał przebiegł zgodnie z założonym planem, kontrolowałam przebieg pojedynku przez wszystkie trzy rundy. Jeśli chodzi o pozostałe walki to każda miała inny charakter i stanowiła inne wyzwanie, ale zdołałam skutecznie rozpracować swoje rywalki. Kolejnym celem jest Puchar Świata w Budapeszcie. A docelowo w tym roku Mistrzostwa Świata - powiedziała Justyna Krosta.

Wśród kickboxerów, którzy w tym roku zostali Mistrzami Polski na ringu (K-1 Rules, Low Kick) jest walczący w wadze -60kg Mateusz Lesiński (UKS K.O.WADŁO Ciechanów). - To mój drugi tytuł Mistrza Polski w formule Low Kick. Pierwszy zdobyłem w 2023 roku w kategorii juniorów. Po dwóch latach ciężkiej pracy udało mi się powtórzyć ten sukces, tym razem już w gronie seniorów. W turnieju stoczyłem dwie wymagające walki, z których obie zakończyły się moim zwycięstwem. Był to mój trzeci start w 2025 roku. Miesiąc temu wywalczyłem tytuł Mistrza Polski w formule K-1, a teraz dołożyłem złoto w Low Kicku. Kolejnym wyzwaniem będzie dla mnie Puchar Świata w Budapeszcie. Ten rok układa się dokładnie tak, jak zaplanowałem, ale to dopiero początek drogi do mojego głównego celu. Jest nim zwycięstwo w Pucharze Świata, a następne zdobycie tytułu Mistrza Świata – stwierdził.

W wadze -48kg triumfowała Emilia Lizak, a 2 miejsce zajęła jej koleżanka klubowa z Uniq Fight Club Warszawa Natalia Zarzycka. Ich trener Dawid Mańkowski przekazał w mediach społecznościowych: Emilia Lizak – Mistrzynią Polski! Zawodniczka, którą prowadzę od jej pierwszego kroku na macie. Trenujemy razem dopiero drugi rok, a dziś stoi na pierwszym miejscu podium. To nie tylko dwa lata treningów. To dwa lata przełamywania strachu. Dwa lata wyrzeczeń, bólu, wątpliwości, potknięć. I każdego dnia stawania się coraz silniejszą. Nie tylko fizycznie, mentalnie, ale i charakterem. Dzisiaj – to nie tylko zawodniczka. To symbol tego, że z niczego może powstać coś wielkiego. Ale za tym złotem kryje się coś więcej. W finale miało dojść do bratobójczego starcia – Emilia vs Natalia Zarzycka. Dwie moje zawodniczki. Dwie wojowniczki, które razem przeszły naprawdę wiele… motywowały się nawzajem, wspierały każdego dnia, mimo że nie zawsze było kolorowo. I wtedy dzieje się coś… wyjątkowego.
Natalia – z klasą, spokojem, zrozumieniem i sercem większym niż ring – oddaje walkę finałową. Nie z braku sił, nie z obawy, a z szacunku Z przekonania, że na ten moment tytuł należy się Emilii. Natalia Zarzycka – mimo drugiego miejsca na podium dla mnie jesteś Mistrzynią tak samo. Zachowałaś się jak prawdziwa sportsmenka i liderka. To był gest, który zapamiętam na długo.

Po turnieju Emilia Lizak mówiła: - To dla mnie ogromna radość i zaszczyt! Zdobyty właśnie złoty medal to mój pierwszy tytuł mistrzowski w MP Low Kick. Miesiąc temu zajęłam 3. miejsce na Mistrzostwach Polski w formule K1. Była to moja dziewiąta walka w karierze, trenuję niespełna dwa lata, a tegoroczny sezon jest moim debiutem na imprezach rangi mistrzowskiej. Półfinałowe starcie z Julią Marciniak było naszym pierwszym bezpośrednim pojedynkiem. Walka przebiegła pod moją kontrolą, trzy rundy zakończyły się wyraźną przewagą punktową, decyzją wszystkich trzech sędziów. Dodatkowo jedno liczenie zostało odnotowane z powodu braku aktywności przeciwniczki. Bilans moich dotychczasowych walk to 6 zwycięstw i 3 porażki. Pierwsza przegrana wynikała głównie ze stresu debiutu, a dwie kolejne – z Kamilą Gołębiewską i Aleksandrą Mądraszewską – były bardzo wyrównanymi pojedynkami. Obecnie czas na chwilę regeneracji, a jeśli zdrowie pozwoli planuję kolejne starty, być może już podczas Pucharu Świata.

Opinie po MP Low Kick:

Adrian Dziubałtowski: - Jest to mój 5 złoty medal Mistrzostw Polski Low Kick. Trzeci w odsłonie amatorskiej + 2 Pro Am. Walka finałowa była toczona na wysokim tempie, od początku pojedynku wyszedłem na prowadzenie i ten wynik utrzymałem do końca. Z finałowym przeciwnikiem Robertem Soboniem rywalizowałem w ringu pierwszy raz. Najwyżej poprzeczkę miałem postawioną w walce finałowej. Był to drugi start w tym roku po MP K-1, z których po pierwszej wygranej walce musiałem się wycofać z powodu kontuzji. Najbliższy start mam już 24 maja, walka w zawodowym boksie, następnie w czerwcu zawodowa walka w K-1. Nigdy wcześniej nie walczyłem w Kamieńsku, z tego co wiem była to pierwsza impreza tej rangi organizowana tutaj i mam nadzieję, że nie ostatnia.

Margareta Kąkol: - Złoty medal na Mistrzostwach Polski w formule Low Kick wywalczyłam po raz pierwszy. Było to dla mnie ambitne zadane, któremu udało się podołać. Na walkę finałową czekałam najintensywniej. Choć z Wiktorią Całką spotkałam się już raz w finale - Mistrzostw Polski Kick Light, to nie zamierzałam siać defetyzmu. Była to okazja na rewanż i stoczenie kolejnego, wymagającego pojedynku. Mimo że walka była bardzo dynamiczna, to tym razem ręka została moja podniesiona. Na Mistrzostwach Polski Low Kick stoczyłam dwie walki, w tym jedną zakończyłam przed czasem w drugiej rundzie przez TKO. Która rywalka postawiła najwyżej poprzeczkę w turnieju? Myślę, że właśnie Wiktoria. Bardzo szanuję jej umiejętności i hart ducha, stąd cieszyłam się, że będę mogła z nią jeszcze raz stoczyć bitwę o złoto.
2025 rok to naprawdę owocny sezon. Licząc jedynie Mistrzostwa Polski, do tej pory wywalczyłam tytuł Młodzieżowy Kick Light i zostałam wybrana najlepszą zawodniczką. Wywalczyłam także tytuł Wicemistrzyni Polski w formule K-1 oraz Kick Light Seniorów. Jestem zadowolona z efektów, to nie zamierzam osiąść na laurach. Niedługo będą miały miejsce zawody międzynarodowe, w tym Puchar Świata w Budapeszcie, na który mam nadzieję, że pojadę.

Daria Woźniak: - To jest mój pierwszy złoty medal, wcześniej zdobywałam srebrne i brązowe medale na mistrzostwach. Z moją przeciwniczką spotkałyśmy się 3 tygodnie wcześniej w półfinale mistrzostw Polski K-1 i walka wyglądała podobnie. Trzymałam się tej samej taktyki, ustalonej z moim trenerem i to ponownie dało mi zwycięstwo. Na tamtych zawodach zdobyłam ostatecznie srebro.
Na mistrzostwach low kick półfinał z Agatą Fijałkowską był bardziej wymagający, jest bardziej doświadczoną zawodniczką i to dało się odczuć. Mistrzostwa low kick to mój trzeci start w tym sezonie i na pewno nie ostatni.

Kamil Mateja: - Jest to mój 3 złoty medal MP Low Kick, dwa poprzednie wywalczyłem w 2020 i 2021 roku. W walce finałowej myślę, że przeważyły moje niskie kopnięcia, po grymasie na twarzy przeciwnika było widać, że je odczuwa. Lecz po ciosie prostym wyprowadzonym przez przeciwnika wrócił mi krwotok z nosa z półfinałowej walki, przez co trochę czułem się osłabiony. Ale na moje szczęście pojedynek nie musiał być przerwany z tego powodu. Wygrywam na punkty. To moje 3 MP w tym roku, w których wywalczyłem srebro w Kick Light, złoto K-1 i teraz złoto Low Kick. Najbliższe zmagania szykują w czerwcu, czyli Puchar Świata w Budapeszcie.

Paulina Stenka-Formela: - Bardzo się cieszę z udziału w tegorocznych Mistrzostwach Polski – zawody w Kamieńsku były świetnie zorganizowane, a poziom sportowy wysoki. Walka finałowa przebiegła pod moją pełną kontrolą, od początku do końca byłam maksymalnie skoncentrowana, utrzymywałam rytm i realizowałam ustaloną taktykę. Założenia przygotowywałam wcześniej z moim trenerem klubowym Rafałem Karczem, a w narożniku – gościnnie – cenne wskazówki otrzymywałam od trenera Patryka Zaborowskiego, za co serdecznie dziękuję. To moje drugie mistrzostwo Polski w formule Low Kick i kolejne cenne doświadczenie na mojej sportowej drodze. W turnieju stoczyłam jedną walkę. W finale spotkałam się z Aleksandrą Przytulską, z którą rywalizowałam już po raz drugi w tym roku – i ponownie udało mi się zakończyć walkę zwycięsko. Przed nami kolejne wyzwania, rozpoczynam przygotowania do Mistrzostw Świata w Abu Dhabi w formule kick light. Czekają mnie zgrupowania kadrowe oraz intensywny okres treningowy, który – mam nadzieję – zaowocuje równie dobrym wynikiem na arenie międzynarodowej.

Wyniki walk finałowych, złoci medaliści na pierwszym miejscu:

-48KG LIZAK EMILIA (UNIQ FIGHT CLUB WARSZAWA) - ZARZYCKA NATALIA (UNIQ FIGHT CLUB WARSZAWA)
-52KG PACZKOWSKA ALEKSANDRA (NINJA ACADEMY WARSZAWA) - KRAKOWIAK MICHALINA KATARZYNA (MAŁOPOLSKA SZKOŁA SPORTU I REKREACJI RING KRAKÓW)
-56KG KROSTA JUSTYNA (KYOKUSHIN-BOXING NIEPOŁOMICE) - KRAMARZ OLIWIA (STOWARZYSZENIE SPORTOWE POLKON FIGHT LEGNICA)
-60KG KĄKOL MARGARETA (REBELIA KARTUZY) - CAŁKA WIKTORIA (KO TEAM OTWOCK)
-65KG WOŹNIAK DARIA (STOWARZYSZENIE SPORTOWE POLKON FIGHT LEGNICA) - MONIUK DARIA (KS GYM FIGHT WROCŁAW)
-70KG STENKA-FORMELA PAULINA (KTS-K GOSRIT LUZINO) - PRZYTULSKA ALEKSANDRA (KARWIŃSKI TEAM MŁAWA)
+70KG GAJEWCZYK OLIWIA (KS THOR SZKOŁA WALKI EŁK) - WIŚNIEWSKA KINGA (KS GYM FIGHT WROCŁAW)

-57KG SOBCZYK RADOSŁAW (KS GYM FIGHT WROCŁAW) - ROZKOSZ KRYSTIAN (PACO TEAM MYSŁOWICE)
-60KG LESIŃSKI MATEUSZ (UKS K.O.WADŁO CIECHANÓW) – GRUDOWSKI BARTOSZ (NINJA ACADEMY WARSZAWA)
-63,5KG DZIUBAŁTOWSKI ADRIAN (PIOTRKOWSKA SZKOŁA SZTUK WALKI TOM CENTER) - SOBOŃ ROBERT (SPORTOWY KLUB KICKBOXING KIELCE)
-67KG GACZYŃSKI SZYMON (KS GYM FIGHT WROCŁAW) - PIETAKIEWICZ SYLWESTER (PIOTRKOWSKA SZKOŁA SZTUK WALKI TOM CENTER)
-71KG MATEJA KAMIL (REBELIA KARTUZY) - SZYMCZAK MAKSYM (KS GYM FIGHT WROCŁAW)
-75KG GRABSKI MACIEJ (ALIGATORES FC WARSZAWA) - MAJEWSKI SZYMON (ZŁOMIARZ TEAM GDAŃSK)
-81KG KALETA DOMINIK (SPORTOWY KLUB KICKBOXING KIELCE) - KOTWICA JANEK (SPORTOWY KLUB KICKBOXING KIELCE)
-86KG ZASADA MATEUSZ (KS GYM FIGHT WROCŁAW) - SPYRKA NIKODEM (KS POLONIA 1912 LESZNO)
-91KG GRZĘDA DOMINIK (TKKF OGNISKO SIEDLECKIE SIEDLCE) - BRZOZOWSKI DANIEL (HUMAN BIAŁYSTOK)
+91KG BOGUSŁAWSKI ANTONI (FIGHTER WROCŁAW) - SZEREMETA PRZEMYSLAW (KS GYM FIGHT WROCŁAW)
WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2025 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL