Fundacja Mistrzom Sportu
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza
Creative Green

GŁÓWNI PARTNERZY

Quanta cars
Fight Time
Gorący potok
Masters
VOYTEX
OCTAGON - polska marka sportowa

PARTNERZY

MŚ Turcja - wyniki piątek 6 grudnia 2013

06.12.2013
Wyniki 8 walk finałowych Polaków

Dwa złote medale dla Biało-Czerwonych

Podobnie jak w 2011 roku w macedońskim Skopje, tak i w tureckiej Antali Marta Waliczek (Beskid Dragon Bielsko–Biała) zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata. W finale pokonała Czeszkę Veronikę Kohutovą. Złoto wywalczył też w gronie weteranów Radosław Laskowski (94 kg) w light contact. Swoje walki finałowe przegrało 4 Polaków, którzy wrócą do kraju ze srebrnymi medalami - w pointfightingu Emilia Szabłowska (55 kg, X Fight Piaseczno), w kick light Jerzy Wroński (74 kg, Palestra Warszawa) i w full contact Wojciech Peryt (51 kg, Kick Sport Radom) i Daniel Żaboklicki (54 kg, KT Legia Warszawa). To nie koniec szans Polaków na złote medale, bowiem w sobotę walczyć będą w full contact Kinga Siwa (60 kg, Champion Gdańsk) i w kick light Kamil Ruta (79 kg, Wicher Kobyłka). Kolejna dobra wiadomość z Turcji to piątkowe zwycięstwo Małgorzaty Dymus w walce o pas Mistrzyni Świata WAKO Pro na zasadach K-1 w wadze 56 kg. Polski Związek Kickboxingu otrzymał informację o walce zaledwie przed kilkoma dniami, Iwona Nieroda nie była niestety na tym etapie przygotowań, aby stoczyć pojedynek o ten pas, ale ze swej szansy skorzystała i wykorzystała ją Małgorzata Dymus. Wygrała w piątej rundzie, ale już we wcześniejszej rundzie przeciwniczka była dwukrotnie liczona.

Wyniki piątkowych finałów:

full contact -51kg Wojciech Peryt (POL) - TRIFON TRIFONOV (RUS) przegrana -54kg Daniel Żaboklicki (POL)- ILNAZ SAYFULLIN (RUS) przegrana

pointfighting -55kg Emilia Szabłowska (POL) - EFTHYMIA VILTANIOTI (GRE) przegrana

kick light -70kg Marta Waliczek (POL) - Veronika Kohutova (CZE) wygrała -74kg Jerzy Wroński (POL) - DIMITAR GJORGJIEV (MKD) przegrał

light contact weterani -94kg Radosław Laskowski (POL) EMILIAN HAGIU (FRA) wygrał

Opinie po walkach:

Trener Jakub Cuszlag (full contact): - Podczas pojedynków eliminacyjnych Wojciech Peryt i Daniel Żaboklicki walczyli na najwyższym poziomie eliminując klasowych zawodników zza wschodniej granicy. Żaboklicki miał na koncie wygraną z byłym Mistrzem Świata z Ukrainy oraz wygraną przez KO z zawodnikiem z Turkmenistanu oraz na punkty z Włochem. Peryt wygrał 2 walki z zawodnikami z Mołdawii i Kazachstanu. Niestety, obaj nie sprostali w potyczkach finałowych zawodnikom z Rosji, przegrywając na punkty. Walka Żaboklickigo, mimo trudów 5-dniowych zmagań, mogła się podobać i pozostawił po niej dobre wrażenie. Natomiast Peryt był wyraźnie zmęczony turniejem oraz klasą rosyjskiego zawodnika, który nie pozwolił mu podjąć równorzędnej walki. Obaj zdobyli srebrne medale w bardzo silnie obsadzonych Mistrzostwach Świata, z udziałem kickbokserów z 60 państw. Jutro w finale full-contact walczy Kinga Siwa.

Jerzy Wroński: - Macedończyk walczący z odwrotnej pozycji od początku walki nastawiał się głównie na walkę z kontry. Uciekał po całej macie kopiąc lekkiego i szybkiego low-kicka z przednej nogi. Wymiany ciosów nie przyjmował, tylko od razu starał się klinczować. Po wyrównanej pierwszej rundzie, która zakończyła się jego kilkupunktowym prowadzeniem, w drugiej i trzeciej odskoczył punktowo, chociaż z przebiegu walki można by wywnioskować, że to ja prowadzę. Pod koniec zaryzykowałem i wykonałem dwa razy kopnięcie po obrocie na głowę, jednak oba były minimalnie niecelne.

Trener pointfightingu Piotr Siegoczyński: - Dziś najlepiej zawalczyła Marta Waliczek w kick light zdobywając Mistrzostwo Świata w kat. wag. -70 kg, a w zasadzie broniąc tego tytułu sprzed 2 lat. Niestety, przegraliśmy pozostałe dzisiejsze finały ale z klasowymi przeciwnikami. Szkoda bardzo walki Emilii Szabłowskiej, gdyż byłaby ona pierwszą polską Mistrzynią Świata w pointfightingu ale i tak odniosła ona ogromny sukces przebijając się do finału, po drodze pokonując ubiegłoroczną Mistrzynię Europy z Irlandii. Po walce Emilia zapowiedziała rewanż na Greczynce na kolejnych zawodach.

WSPÓŁPRACA:
WAKO
WAKO EUROPE
Ministerstwo Sportu
Antydoping
Prawo Sportowe
Fundacja Mistrzom Sportu
SportAccord
IWGA
Fisu
Polski Komitet Olimpijski
18.Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka
Centralny Ośrodek Sportu
Copyright 2014 - 2024 Polski Związek Kickboxingu
Created by: KREATORMARKI.PL